I Celje završilo sa nulom, Zagreb na Monpelje u osmini finala! - Balkan-Handball.com
Naslovna EvropaKupovi I Celje završilo sa nulom, Zagreb na Monpelje u osmini finala!

I Celje završilo sa nulom, Zagreb na Monpelje u osmini finala!

Nisu Celjani uspeli da izbegnu sudbinu Eurofarm Pelistera ove sezone. Završili su grupnu fazi Lige šampiona bez boda, sa svih 14 poraza. U poslednjem kolu, u Zlatorogu je slavio GOG – 30:34 (15:15).

Danski predstavnik je  ipak završio peti i u osmini finala će igrati sa Kielceom, dok je tim Alema Toskića sveukupno gledano na začelju, jer ima za dva gola lošiju gol razliku od makedonskog prvaka (-90). Od kada se elitno takmičenje igra u ovom formatu, rezultatski lošiju sezonu imao je samo Zagreb (2020/21), sa 14 poraza uz gol razliku – 93.

Monpelje je iznenadio Barselonu u gostima 34:37, zauzeo četvrto mesto ui zakazao dvomeč sa Zagrebom u osmini finala.

Momci Alema Toskića odigrali su odličnih 40 minuta, imali su i dva gola prednosti početkom drugog poluvremena, ali se ponovila boljka koja ih prati čitavim tokom sezone, ali koja je i razumljiva, s obzirom na mladost i neiskustvo.

Bio je domaćin u igri do poslednjih par minuta, kada su se Danci odvojili na 32:28 i rešili pitanje pobednika.

Tulin sa 19 odbrana, Mensing sa deset, Madsen sa devet i Zakariasen sa sedam golova vodili su goste do vredne pobede, dok je kod Celjana najefikasniji bio Mitja Janc sa osam pogodaka, duplo više od Marića i Mlakara.