Strašan niz: Magdeburg izborio četvrtfinale u Vespremu, mađarski okršaj u doigravanju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Strašan niz: Magdeburg izborio četvrtfinale u Vespremu, mađarski okršaj u doigravanju!

Magdeburg slavio u poslednjih 12 utakmica grupne faze.

U direktnom okršaju za plasman u četvrtfinale, a u okviru poslednjeg kola Grupe B, Magdeburg je slavio na gostovanju Vespremu 28:30 (14:14) i izborio plasman u četvrtfinale, istovremeno poslavši domaćina u doigravanje sa najvećim rivalom, Pik Segedom.

Magdeburg je i remi bio dovoljan da sačuva dva boda prednosti, ali je tim Beneta Vigeta odigrao maestralno u prvih i poslednjiih 15 minuta meča, što je bilo dovoljno za trijumf.

Gosti su mnogo bolje otvorili, imali plus tri, ali je Vesprem do odlaska na odmor uspeo da se konsoliduje i izjednači. Do polovine nastavka igralo se jako brzo, u mini serijama i uz brojne smene u vođstvu, ali je prvak Evrope bio bolji u poslednjem kvartalu.

Kada je tri minuta pre kraja prvi put stekao četiri razlike, sve je postalo jasno. Blistao je Feliks Klar sa devet golova.

Magdeburg ima šansu da bude prvi u grupi, ali samo teoretsku, jer mu je neophodno da Monpelje pobedi Barselonu u gostima (20.45). U svakom drugom scenariju, tim iz istočne Nemačke će ostati drugi, ali je svakako najvažnije da je izbegao osminu finala.

Čak 12 pobeda zaredom u elitnom takmičenju je zaređao aktuelni prvak Evrope.

Kao treći u Grupi B, Vesprem će u osmini finala igrati sa šestim iz Grupe A, a to je Pik Seged, njihov večni rival u borbi za mađarske trofeje.

Serhej Hernandez je blistao na golu gostiju sa 16 odbrana, a u polju nezaustavljivi Šveđanin Klar sa devet pogodaka. Pet je dodao Magnuson, po četiri Smarason i Muše.

Na drugoj strani, osam golova Fabregasa, pet Eldere i četiri Remilija, uz 11 intervencija Jensena.