Lazarov utišao "Lanxess Arenu" - Atletiko na Kil u finalu (nedelja, 18)! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Lazarov utišao "Lanxess Arenu" – Atletiko na Kil u finalu (nedelja, 18)!

Lazarov utišao "Lanxess Arenu" – Atletiko na Kil u finalu (nedelja, 18)!

Kiril Lazarov je junak rukometnog Madrida, koji će posle dve decenije opet imati šansu da se okiti evropskom rukometnom krunom. Makedonski reprezentativac je sa 11 golova razbio snove AG Kopenhagena 25:23 (12:15) i nekoliko hiljada njegovih navijača na tribinama „Lanxess Arene“ da u debitanskoj sezoni mogu do trofeja Lige šampiona. Preokret je usledio sredinom drugog poluvremena, kada je Lazarov rešetao, a sa druge strane, Hansen stavljen „u džep“ Jonasa Kalmana i drugova…

Drugo polufinale, počelo je u ritmu „trči-pucaj“, koji je više prijao Dancima. Nenadmaši u trčanju i brzoj tranziciji lopte, Hansen i njeove klupske kolege su lakše dolazile do mreže Šterbika, koji je razočarao u prvom poluvremenu, odbranivši samo dve lopte (13%). AG je diktirao rezultat tokom svih 30 minuta, vodio i sa četiri gola – 9:5, sjajnom egzekucijom krilnih igrača, Ekberga (4) i Sigurdsona (2), kao i Olafura Stefansona (2), koji su koristili opterećenost ekipe Talanta Dušebajeva likom i delom Mikela Hansena Poslednji put +4, imao je AG u 21. minutu – 11:7, da bi ulaskom dugajlije, Nikolaja Markusena, Atletiko uspostavio ravnotežu u svojoj igri. Danac postiže tri fantastična gola sa 10,11 metara, zaustavlja pad svoje ekipe, koja na odmor odlazi sa -3 – 12:15.

Apsolutno glavna figura drugog poluvremena, bio je MVP Lige šampiona u izboru navijača, Kiril Lazarov. Makedonska rukometna ikona, postigla je do 52. minuta (23:21, tajm-aut AG-a), čak 11 golova, od toga osam (od 11 ekipe) u 22. minuta nastavka. Prangijao je Kire sa zemlje i iz vazduha, a serijom sedmeraca, dovodio Hvita do ludila. Sa druge strane, Mikela Hansena su stavili u džep, pre svih, iskusni Kalman.

I kada je Magnus Anderson posavetovao svoje momke osam minuta pre kraja, šta da promene, ne bi li se vratili u meč, pred Dancima se isprečila nova prepreka zvana Arpad Šterbik. Vezao je bivši  jugo reprezentativac četiri odbrane, što je njegov tim iskoristio da dođe do +3 (24:21) i ima napad za +4. No, danska kontra je uradila svoje, Sigurdson je pogodio uz isključenje Markusena, pa se AG vratio u život (24:22, 54:05). Probudio se Hvit, skinuo „zicer“, kao i Hansen, koji vara Šterbika za 24:23 (55:40).

Greška grešku stiže. Loše vođenje Sigurdsona, probijanje Stefansona, smušenost u napadu Madriđana  pred publikom, koja je listom uz Dance. Konačno, Kaneljas u poslednjem minutu rešava svu priču oko finaliste – Madrid će se boriti sa Kilom u nedelju od 18 časova.