LIGA EVROPE: Nexe duplom pobedom do poslednjeg kola kvalifikacija! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LIGA EVROPE: Nexe duplom pobedom do poslednjeg kola kvalifikacija!

LIGA EVROPE: Nexe duplom pobedom do poslednjeg kola kvalifikacija!

Duplom pobedom u dva dana nad poljskim Tarnovom, našičko Nexe obezbedilo je plasman u poslednje kolo kvalifikacija za grupnu fazu Lige Evrope. Nakon jučerašnjih 28:23, izabranici Branka Tamšea su još jednom bili bolji u svojoj dvorani – 32:28 (16:12), i rutinski opravdali ulogu favorita protiv prošlosezonskog finaliste poljskog Kupa.

„Gromovi“ su dobro naučili lekciju iz prve utakmice kada su dozvolili protivniku da se vrati u igru nakon minus 11. Ovoga puta, situacija se razvijala znatno drugačije – Tarnov je od starta održavao minimalno vođstvu i igri gol za gol do 20 minuta, a onda je usledila furiozna serija Nexea 7:1, koja je razrešila sve dileme u dvomeču. Hrvatski predstavnik poveo je sa 16:11 i rutinski sačuvao prednost, koja je u nastavku iznosila i osam golova.

NEXE-TARNOV 32:28 (16:12)

NEXE: Radovanović 10 odbrana, Car – Moslavac 3, Pribetić 2, Vejin 2, Vida 1, Manci Mičević 1, Greganić 1, Godec 1, Jelinić 7, Mileta 6, Jaganjac 4, Tomić 4

TARNOV: Lijestrand 4 odbrane, Malecki 3 odbrane – Tokuda 6, Minocki 4, Vojdan 3, Jošida 3, Bupkov 3, Kuzdeba 2, Knjažev 1, Sanek 1, Mroz 1, Mrožovič, Kameščak