SEHA: Pirova pobeda PPD Zagreba, Vardar ide na fajnal-for! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Pirova pobeda PPD Zagreba, Vardar ide na fajnal-for!

SEHA: Pirova pobeda PPD Zagreba, Vardar ide na fajnal-for!

Poslednji učesnik fajnal-fora SEHA Gazprom lige za sezonu 2020/2021 je ekipa Vardara! U revanš meču četvrtfinala, PPD Zagreb je bio bolji na svom terenu 25:22 (12:10), ali je usled trijumfa u Skoplju 24:20, makedonski prvak prošao dalje i zakazao polufinalni duel sa Meškov Brestom, 3. septembra u Zadru.

Malo je falilo da tim Veselina Vujovića od gotovog napravi veresiju. vodio je 21:20 manje od deset minuta pre kraja, ali su Zagrepčani silovito finiširali serijom 5:0, i napravili pravu dramu u poslednjim trenucima. Za prolaz im je bilo neophodno pet razlike zbog broja postignutih golova u gostima, ali je poslednju dilemu otklonio Žeremi Toto, pogotkom 38 sekundi pre kraja.

Ekipa Ivice Obrvana uspela je da na poluvremenu prepolovi zaostatak iz Skoplja (12:10), ali je Vardar početkom nastavka napravio krucijalnu seriju 4:0, preokrenuo i čuvao neznatnu prednost do poslednjih 10 minuta, ali je ipak morao da strepi do 60 minuta.

Od prve edicije završnog turnira ovog takmičenja 2011. godine, svake sezone su na fajnal-foru igrali i Vardar i PPD Zagreb, tako da će ovo biti prvi put da u polufinalu nećemo videti hrvatskog šampiona.

U polufinalnim mečevima, u Zadru će se sastati Vesprem-Motor i Meškov Brest-Vardar.

PPD ZAGREB-VARDAR 25:22 (12:10)

PPD ZAGREB: Ivić 5 odbrana, Slavić – Grahovac, Lajmeter 4, Obranović 4, Hrstić 1, Čupić 3, Musa 3, Matanović, Srna 3, Gojun, Klarica, Mandić 4, Ćavar 1, Vistorop 2, Šipić

VARDAR: Ristoski, Tomovski 12 odbrana – Miševski, Kuduz, Dibirov 5, Taleski 3, Gadža 2, Toto 4, Gurbindo, Čuvara, Dialo 1, Georgievski 2, Morales 1, Valčak 1, Stoilov 3