Lovćen popustio u završnici, nerealnih deset razlike Kadetena - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Lovćen popustio u završnici, nerealnih deset razlike Kadetena

Lovćen popustio u završnici, nerealnih deset razlike Kadetena

Novi poraz Lovćena u Ligi Evrope.

Bez boda je Lovćen i posle četvrtog kola grupne faze Lige Evrope. Crnogorski predstavnik je početkom drugog poluvremena prišao na gol zaostatka i dobio igrača više, ali je od tog trenutka sve krenulo po zlu. Arijel Pjetrasik je u poslednjoj sekundi pogodio za konačnih 36:26 (17:12), što je bila i najveća razlika na meču.

Cetinjani su dobro otvorili meč, vodili do 5:4, a poslednji put izjednačili golom Ivana Perišića u 20. minutu (9:9). Domaći su u finišu poluvremena kaznili nekoliko grešaka, promašenih šuteva (između ostalih i sedmerac Filipa Krivokapića) i na veliki odmor otišli sa plus pet (17:12).

Potpuno neočekivano za rivala, momci Pera Miloševića su zablistali početkom drugog poluvremena. Redom su pogađali Krivokapić, Borozan, Radović i Luka Vujović, koji je pogodio za 17:16 i iznudio isključenje Rikardsona.

Međutim od tog momenta je krenuo sunovrat – Kadeten se ponovo podigao, iskoristio nekoliko grešaka gostiju i serijom 11:3 došao do nedostižnih 28:19.

Lovćen narednog utorka dočekuje Elverum u Podgorici.

KADETEN – LOVĆEN 36:26 (17:12)

Šafhauzen – „BBC arena”. Gledalaca: 1.182. Sudije: Jerlecki i Labun (Poljska). Sedmerci: Kadeten 1 (1), Lovćen 4 (3). Isključenja: Kadeten 4, Lovćen 4 minuta.

Kadeten: Pilipović (devet odbrana), Majer (dvije odbrane), M. Ben Romdane 3, Macken, Rikardson 2 (1), Kanjeljas 2, Hrahovec 2, Šeper 3, S. Ben Romdane 1, Lir 1, Briker 3, Pjetrasik 7, Marković, Maros 2, Obranović 7, Herburger 3.

Lovćen: Lutovac (pet odbrana), F. Borozan (tri odbrane), Stanojević, A. Perišić, Krivokapić 3, Pajović, Bakić, Radović 7 (3), Božović, Vujović 5, Petričević 2, I. Perišić 4, Madžovski, Eraković, Mrvaljević, V. Borozan 5.