Sunovrat Gorenja u finišu: Pozer brži od sirene za prvu pobedu Kuenke. - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sunovrat Gorenja u finišu: Pozer brži od sirene za prvu pobedu Kuenke.

Sunovrat Gorenja u finišu: Pozer brži od sirene za prvu pobedu Kuenke.

Španski tim postigao gol za pobedu tri sekunde pre kraja.

Gorenje je ispustilo ogromnu priliku da napravi odlučujući korak ka narednoj fazi EHF Lige Evrope. U okviru četvrtog kola grupe C, slovenački predstavnik poražen je na gostovanju Kuenki 28:27 (13:15), golom Aleksandera Pozera tri sekundi pre poslednjeg oglašavanja sirene.

Tim Zorana Jovičića bio je nadomak druge pobede nad španskim rivalom u sedam dana, ali je katastrofalno finiširao. Sve je delovalo idilično za goste do sredine drugog poluvremena, kada su vodili sa 26:20. Međutim, „Ose“ su potpuno pogubile konce igre u završnici pred naletom domaćina, koji je tri minuta pre kraja izjednačio, a u poslednjem napadu obezbedio i prvu pobedu u ovom takmičenju, čime je ostao u igri za plasman u drugi krug.

Tilen Sokolič je bio najefikasniji u pobedničkom taboru sa sedam golova, ispred Petera Šiška sa pet. Slatinek Jovičić i Maričić postigli su po četiri. Pizaro i Hakbart su po pet puta pogađali za ekipu iz Španije.

Gorenje u narednom golu gostuje Vinterturu – pobeda garantuje nastavak takmičenja u drugom krugu.