Magdebrug ponovo rutinski sa Nexeom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Magdebrug ponovo rutinski sa Nexeom

Magdebrug ponovo rutinski sa Nexeom

I drugi put u sedam dana, Magdeburg je bio prejak za Nexe, ovoga puta u svojoj Getec areni, a u okviru šestog kola EHF Lige Evrope – 28:23 (17:10).

Hrvatski vicešampion je bio u igri do rezultata 10:8 u 22. minutu, kada je krenula serija nemačkog tima 7:2, za nedostižnih 17:10 na poluvremenu, uz čak 70% uspešnosti šuta u tom periodu.

Gosti su pokušavali da uhvati priključak u nastavku, ali nisu mogli da spuste razliku ispod pet golova, dok je maksimalna prednost Magdeburga iznosila osam razlike.

Halil Jaganjac sa sedam i Janko Kević sa pet pogodaka bili su najefikasniji kod Nexea, dok su domaće predvodili Gisli Kristjanson sa šest, odnosno Kristof Štajner i Mihael Damgard sa po pet golova.

Našičanima je ovo četvrti uzstaopni poraz nakon startne pobede nad Alingsasom, dok je Mageburg upravo protiv švedskog tima jedini put izgubio bodove u dosadašnjem toku nadmetanja grupe C. Sledeći mečevi u Ligi Evrope na programu su u februaru, nakon Svetskog prvenstva u Egiptu.