Makedonija nemoćna protiv Poljske - bitka za Rio tek sledi - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Makedonija nemoćna protiv Poljske – bitka za Rio tek sledi

Makedonija nemoćna protiv Poljske – bitka za Rio tek sledi

Reprezentacija Makedonije poražena je u prvom meču prve grupe kvalifikacionog turnira za OI u Rio de Žaneiru. Domaćin takmičenja, reprezentacija Poljske, slavila je u ERGO Areni u Gdanjsku rezultatom 25:20 (13:9). Makedonci će jedno od pra dva mesta koje vode na najveću sportsku smotru potražiti u preostala dva duela protiv Tunisa i Čilea. Dve najbolje plasirane reprezentacije u svakoj od tri kvalifikacione grupe obezbediće plasman na Olimpijske Igre.

Pred punim tribinama i sjajnom atmosferom, selekcija Poljske je zasluženo tirjumfovala u prvoj zvaničnoj utakmici pod dirigentskom palicom novog selektora Talanta Dujšebaeva. Domaćin kvalifikacionog turnira je bio bolji u oba pravca tokom 60 minuta. Meč je rešen krajem prvog i početkom drugog poluvremena, kada su Makedonsci propustili brojne prilike da se približe egalu, za šta su surovo kažnjeni.

POLJSKA – MAKEDONIJA  25:20 (13:9)

POLJSKA

Šmal, Višari –  Bielecki 6, M. Jurecki 4, K. Lijevski 3, Hrapkovski, Kus, Jahlevski, Višnijevski 1, Dašek 2, B. Jurecki 2, Maslovski 1, Krajevski 4, Šiba 1, Rojevski, Šipšak 1

MAKEDONIJA

Mitrevski, Ristovki – Manaskov 3, Stoilov 1, Kuzmanoviski, Peševski, Taleski, Ojleski, Pribak 1, Georgievski 4, Jonovski, V. Markoski, Mirkulovski, Mitkov 1, Mojsovski, K. Lazarov 9

Dve presečene lopte i uspešno realziovana kontra napada Manaskova donela su Makedoniji drugo izjednačenje – 3:3, ali je dobar momentum bio kratkog daha. Nije bilo dovoljno napadačkih rešenja u igri šest na šest, pa su Poljaci bolju igru u oba pravca materijalizovali vođstvom od 9:5 u 11. minutu, posle pogotka iz kontra napada Krajevskog, doduše uz očigledan prestup.

Momci Ivice Obrvana su dobro reagovali nakon tajm-auta i zahvaljujući Lazarovu brzo prepolovili tu prednost, ali nisu uspeli da uhvati još bolji priključak usled promašinih zicera Stoilova (dva) i Manaskova, pa je prva kriza poljskog napda ostala nekažnjena u potpunosti.

Pri rezultatu 10:8, Bielecki je pregrubim startom zaustavio kontru Manaskova, dobio dva minuta, ali je Šmal skinuo sedmerac Lazarovu, da bi durga prilika sa igračem više prokockana probijanjem Mirkulovskog, a treća netačnim dodavanjem u ranoj fazi napada. Poljaci su to znali da kazne – Šipšak i Bielecki dižu na 12:8.

Početkom trećeg minuta nastavka, nezaustavljivi Mihal Jurecki doveo je svoju reprezentaciju do maksimalne prednosti – 14:9, koji je nedugo zatim povisio Krajevski. Makedonski napad je u tim trenucima bio nemoćan pred čvrstom i pokretljivom poljskom odbranom.

Bez problema su izabranici Talanta Dujšebaeva održavali plus šest, a početkom 43. minuta Mihal Jurecki postavlja nov maksimum – 19:12.

Makedonija je mnogo bolja bila u poslednjih 10 minuta, kada je, predvođena Lazarvim, smanjila na 23:19 u 57. minutu. Ipak, vremena za čudo nije bilo, ali je poraz ublažen što moće biti značajno u eventualnom krugu, koji ipak nije realno očekivati.

U prvom meču ove grupe, Čile je savladao Tunis 35:29.