Na krilima mlađe garde: Hrvatska bolja od Slovenije u Novigradu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Na krilima mlađe garde: Hrvatska bolja od Slovenije u Novigradu

Na krilima mlađe garde: Hrvatska bolja od Slovenije u Novigradu

Muška rukometna reprezentacija Hrvatske u prijateljskoj je utakmici odigranoj u subotu u Novigradu pobijedila Sloveniju  34:31 (18:16).

Strijelce hrvatske izabrane vrste predvodio je Ivan Martinović sa sedam pogodaka. Šest golova postigao je Halil Jaganjac, a pet kapetan Domagoj Duvnjak. Po četiri puta u strijelce su se upisali Leon Šušnja i Ivan Čupić. Ivan Pešić je imao pet, a debitant Kristian Pilipović četiri obrane.

Kod gostiju najefikasniji je bio Jure Dolenec sa šest pogodaka, a po pet su postigli Domen Makuc i Blaž Blagotinšek. Četiri obrane sakupio je Urh Kastelic.

Za Hrvatsku nisu nastupilin asovi poput Cindrića, Marića, Štrleka i Šipića.

Slovenci su imali minimalno vodstvo samo u početnoj fazi utakmice, koja je u prvom poluvremenu bila uglavnom izjednačena, a nakon prvih 30 minuta Hrvatska je imala dva pogotka prednosti (18:16).

Na početku drugog dijela domaća reprezentacija je prvi put na utakmici otišla na +4 (20:16), ali su se Slovenci brzo priključili i u 38. minuti ponovno stigli na pogodak zaostatka (21:20). Istu je prednost Hrvatska imala i u 48. minuti (26:25), da bi serijom 4-0 u sljedeće tri minute Horvatovi izabranici prelomili dvoboj.

Hrvoje Horvat i Ljubomir Vranješ su maksimalno iskoristili priliku da isprobaju sve igrače, ali i brojne varijante, kako u odbrani tako i u napadu.

Obe reprezentacije učestvovaće na januarskom Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj.

Hrvatska je u grupi sa Srbijom, Francuskom i Ukrajinom, dok će Slovenija za jedno od prva dva mesta koja vode u drugi krug boriti sa Danskom, Makedonijom i Crnom Gorom.

HRVATSKA – SLOVENIJA 34 – 31

HRVATSKA: Pilipović (4), Pešić (5), M. Mandić; Mihić 2, Duvnjak 5, Gadža, Načinović, Čupić 4(3), Šebetić 1, Matanović 1, D. Mandić 2, Grahovac, Jaganjac 6, Martinović 7, Šušnja 4, Srna, Pavlović 2.

SLOVENIJA: Baznik (2), Lesjak (2), Kastelic (4); Skube 3, Blagotinšek 5, Heningman 2, Marguč 2(1), Janc 1, Levc, Dolenec 6(3), Kavčić, Kodrin 1, Horžen 3, Mazej, Makuc 5, Grošelj 1, Mačkovšek 2.

SEDMERCI: Hrvatska 3(3), Slovenija 4(4).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 min (Jaganjac 2+2, Šebetić, D. Mandić, Martinović, Šušnja), Slovenija 8 min. (Blagotinšek, Heningman, Marguč, Levc).