Nemci pobedili Egipat u Nirnbergu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nemci pobedili Egipat u Nirnbergu

Nemci pobedili Egipat u Nirnbergu

U utakmici za prvo mesto na turniru tri nacije u Nirnbergu, a u okviru priprema za predstojeće Olimpijske igre, reprezentacija Nemačke savladala je Egipat 29:27 (12:10).

Nakon neizvesnog prvog poluvremena, domaćin je dominirao u nastavku i rešio pitanje pobednika mnogo lakše nego što rezultat insinuira. U 51. minutu, Nemačka je vodila sa 27:19, ali je u samom finišu došlo do opuštanja u sastavu Alfreda Gislasona, što su Egipćani iskoristili da ublaže poraz.

Obe ove reprezentacije su prethodno bile bolje od Brazila. Za Nemačku, koja je na prethodnim Igrama u Riju osvojila treće mesto, ovo je bila poslednja provera pred najveću svetsku smotru sporta u Japanu (počinje 24. jula).

Nemačka-Egipat 29:27 (12:10)