Osveta na vidiku: PSŽ blizu fajnal-fora, sa +4 iz Kila! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Osveta na vidiku: PSŽ blizu fajnal-fora, sa +4 iz Kila! (Video)

Osveta na vidiku: PSŽ blizu fajnal-fora, sa +4 iz Kila! (Video)

Prva utakmica velikog derbija četvrtfinala EHF Lige šampiona pripala je gostima – Pari Sen Žermen je nadigrao Kil u „Vunderino“ areni 27:31 (12:13), i obezbedio sjajan kapital pred revanš u francuskoj prestonici.

Sjajnim defanzivnim izdanjem na čelu sa golmanom Grinom, gosti su otupeli oštrice Kilovog napada, koji je, istina, bio oslabljen neigranjem povređenog Erika Johansona. Blagu prednost, najčešće od jednog ili dva gola, francuski prvaci uvećali su na ulasku u poslednjih deset minuta, kada su poveli 23:27. Odlični Krištopans je četiri minuta pre kraja zaradio crveni karton, ali ni to nije omelo PSŽ da ostvari opipljivu razliku na gostujućem terenu.

Dainis Krištopans, Feran Sole i Eloim Prandi sa po šest golova bili su najbolji kod PSŽ-a. Kamil Sipšak je pet puta pogodio, a napadom je sjajno dirigovao Luk Stejns (tri gola). Petar Nenadić je jednom bio precizan.

Na drugoj strani, previše toga je zavisilo od Sandera Sagosena, čijih devet golova nije bilo dovoljno da tim Filipa Jihe izbegne poraz. Sa pet golova, pratio ga je zemljak Rajnkind.

Podsetimo, ovi rivali sastali su se i u prošlosezonskom četvrtfinalu, kada je nemački predstavnik bio bolji za gol u ukupnom zbiru.

Ranije u sredu, Visla i Magdeburg su remizirali u Poljskoj. U četvrtak se sastaju Vesprem-Kielce (18.45) i GOG-Barselona (20.45).