POČELA LIGA EVROPE: Gorenje bolje od Vintertura, Lovćen bez šanse u Norveškoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa POČELA LIGA EVROPE: Gorenje bolje od Vintertura, Lovćen bez šanse u Norveškoj!

POČELA LIGA EVROPE: Gorenje bolje od Vintertura, Lovćen bez šanse u Norveškoj!

Pobeda Gorenja i poraz Lovćena u 1. kolu Lige Evrope.

Sjajno je startovalo Gorenje u, po mnogima, najinteresantnijem klupskom takmičenju ove sezone. Slovenački predstavnik dominirao je protiv Pfadi Vintertura i ubedljivo slavio pred svojim navijačima – 34:26 (19:14).

Serijom 5:0 sredinom prvog poluvremena, momci Zorana Jovičića odvojili su se na 17:11, i tu prednost nisu ispustili do kraja. U samom finišu bilo je i maksimalnih plus devet.

Na golu odličan Matevž Skok sa 13 odbana, a u polju Tilen Sokolić sa sedam, Ibrahim Haseljić sa pet, Šiško i Slatinek Jovičić sa po četiri, Pip, Velić i Maričić sa po tri, odnosno Drobež i Predović sa po dva.

U poraženom sastavu Gorana Cvetkovića, osam golova supertalentovanog Noama Leopolda i četiri Arsenija Dragaševića.

U drugom meču ove grupe, od 20.45 sastaju se Savehhof i Kuenka.

Gorenje narednog utorka gostuje Savenhofu.

Nije se ekipa Lovćena obrukala na severu Evrope, ali nije ni bila dugo konkurentno do prošlogodišnjem učesniku Lige šampiona. Evlerum je rutinski slavio sa 37:25 (17:13).

Loše su počeli momci sa Cetinja, ali su se sredinom prvog dela serijom 5:0 vratili na gol zaostatka (11:10). Međutim, Norvežani su brzo povratili osetljivu prednost, a u drugom poluvremenu je povećavali i učinili dvocifrenom.

ELVERUM – LOVĆEN 37:25 (17:13)

Elverum – „Terningen arena”. Gledalaca: 1.565. Sudije: Kul i Tint (Estonija). Sedmerci: Elverum 5 (3), Lovćen 4 (3). Isključenja: Elverum 8, Lovćen 6 minuta.

Elverum: Paulsen (13 odbrana), Mizera (dvije odbrane), Blomgren 4, Hibert-Larsen 3, Torsen 7, Anderson, Avad 1, Grendal 9 (3), Seradilja 2, Štark, Langos, Sendeno 3, Lukač, Heldal 8.

Lovćen: Lutovac (pet odbrana i sedmerac), F. Borozan (odbrana i sedmerac), Stanojević, Perišić 4, Krivokapić 6 (2), Pajović, Lekić, Bakić, Radović 4 (1), Šćekić, Vujović 4, Petričević 1, Perišić, Madžovski 2, Eraković, V. Borozan 4.

U drugom meču ove grupe, Flensburg od 20.45 dočekuje Kadeten.

Lovćen narednog utorka dočekuje Flensburg.