REZULTAT BOLJI OD IGRE: Kauboji riješili Bahrein, slijedi 'Dan D' - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa REZULTAT BOLJI OD IGRE: Kauboji riješili Bahrein, slijedi ‘Dan D’

REZULTAT BOLJI OD IGRE: Kauboji riješili Bahrein, slijedi ‘Dan D’

Igranje protiv nominalno slabijih protivnika već je godinama problem ex-Yu reprezentacija. Problem mentaliteta prikazali su danas Kauboji kontra reprezentacije Bahreina. Momci iz Pustinje zahvaljujući tome uspjeli su otići na predah sa 14:14, ali u nastavku milosti nije bilo. Kako je meč odmicao, tako je i Bahrein tempom sve više padao. Bitno ozbiljnijim Babićevim trupama dovoljno da dođu do željene pobjede od 10+ pogodaka razlike rezultatom 33:22.
Vrlo neozbiljan pristup Kauboja bio je dovoljan da Bahrein ne samo parira, već i dominira početkom utakmice protiv favoriziranog hrvatskog sastava. Istini na volju, jest Babić odlučio krenuti u meč bez Gojuna u središnjici obrane i Duleta na poziciji kreatora igre, ali slabo je to opravdanje za ono što je europska bronca prikazivala na danskom terenu.
Malo tko je mogao i pomisliti da će Azijati imati prednost od 10:7 sredinom prvog poluvremena, ali i to se dogodilo. Potpuna nedisciplina u napadu i vraćanju u obranu – bile su to glavne karakteristike hrvatske reprezentacije u tom periodu. Bio je tada selektor Babić primoran pozvati minutu predaha, uvesti na teren ono najjače čime raspolaže. Pohvale je mogao dobiti tek Pešić koji je branjenjem zicera za zicerom spašavao Hrvate od propisne blamaže. Ukupno njegovih 18 obrana, naspram gotovo zanemarive četiri Bahreinovih čuvara mreže.
Tek nakon njegova uzvika ekipa je počela barem nešto ozbiljnije shvaćati protivnika. Do 20. minute pristigli su Kauboji do 10:10, ali do kraja poluvremena opet odigrali dosta lagodno. Zahvaljujući čemu se nisu uspjeli rezultatski odvojiti. Bahrein je ni kriv, ni dužan na predah otišao sa 14:14.
Po završetku meča priznao je hrvatski selektor da je tijekom poluvremena imao nešto ‘žešći’ razgovora sa svojim igračima, a on je očito donio bolje od hrvatske igre u drugih 30 minuta. Daleko kvalitetnije su Kauboji pristupili, prvenstveno obrambeno. Primili su prvi pogodak nakon više od šest minuta igre, odvojili se na 21:16.
I potom iskoristli jednu veliku boljku Bahreina. Momci iz Pustinje nisu spremni odigrati 60 minuta na jednakoj razini. Za hrvatski sastav, krcat igračima iz vrlo dobrih i odličnih europskih klubova, to je značilo otvoren put ka željenoj pobjedi od 10+ razlike. Kontrama opet odličnog Štrleka te nekolicinom polukontri Babićevi su se puleni odvojili do krajnjih 33:22. Odluka o putu u Rio past će sutra, kada će od 18 sati Kauboji odmjeriti snage s Norveškom.