Balkan-Handball.com

Rolerkoster u Zaporožju, Alborg od minus šest do pobede!

Jednu od najzanimljivijih i najneobičnijih utakmica ove sezone u EHF Ligi šampiona odigrali su Motor i Alborgu u Zaporožju. Gosti su bili na ivici poraza, ali su serijom od 5:0 u samoj završnici preokrenuli i slavili 27:29 (15:14)

Ogroman broj smena u vođstvu i veliki preokret danskog prvaka obeležili su ovu utakmicu. Oba rivala su tokom prvog poluvremena napravili seriju od 4:0 i imali plus dva na svom kontu, ali je domaćin na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

Ona je drastično uvećana početkom nastavka, Motor je serijom 6:1 povisio na 21:15, ali je Alborg odgovorio sa 4:0 i smanjio na 21:19. Ukrajinski orvak je odgovorio za 23:19, u završnici vodio sa 27:24, ali su Madsenovi izabranici imali poslednju reč i upisali sedmu pobedu ove sezone, i to u direktnom okršaju protiv jednog od dva  konkurenta u borbi za treće mesto grupe B.

Junak pobede je na kraju bio golman Simon Gade, koji je u poslednjem minutu zasutavio sedmerac pri minimalnom vođstvu svog tima.

Alborg sada ima 14 bodova, dva više ali i utakmicu više od Motora, dok je Kil na 10 poena, sa čak tri meča manje od danskog predstavnika.  U pobedničkom timu blistao je Sebastian Barthold sa 11 golova, dok je na drugoj strani Vladislav Doncov postigao osam.

HC Motor : Vladyslav Dontsov 8, Barys Pukhouski 5, Aidenas Malasinskas 5, Viachaslau Bokhan 4, Taras Minotskyi 2, Eduard Kravchenko 1, Dmytro Horiha 1, Ivan Maroz 1.

Aalborg Håndbold : Sebastian Barthold 11, Henrik Møllgaard 6, Nikolaj L. Christensen 2, Lukas Sandell 2, Felix Claar 2, Mark S. Marcher 2, Jonas Samuelsson 2, Benjamin Jakobsen 1, Rene Antonsen 1.

1. Barcelona 13 13 0 0 463:378 26

2. Telekom Veszprem 12 8 1 3 403:359 17

3. Aalborg 13 7 0 6 397:401 14

4. Motor Zaporozhye 12 6 0 6 345:369 12

5. Kiel 10 5 1 4 301:285 11

6. Nantes 12 5 0 7 359:349 10