Blickrig kroz Tursku: Budućnost razbila Kastamonu na startu Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Blickrig kroz Tursku: Budućnost razbila Kastamonu na startu Lige šampiona

Blickrig kroz Tursku: Budućnost razbila Kastamonu na startu Lige šampiona

Odličan start Budućnosti u novoj sezoni EHF Lige šampiona. „Plave“ su ubedlivo opravdale ulogu favorita na gostovanju Kastamoni, slavivši 27:40 (13:20).

Na gostovanju u Turskoj, izabranice Bojane Popović odigrale su sjajan meč, od starta nametnule svoj ritam i preuzele vođstvo, već na poluvremenu imale značajnu prednost, a nakon što su na početku nastavka došle do dvocifrene zalihe, bilo je jasno da dva boda ne mogu da izmaknu.

Izuzetno efikasan napad i čak 40 postignutih golova odlična su najava sezone u kojoj je cilj crnogorksog prvaka plasman u nokaut fazu.

Sjajna je bila Milena Raičević sa 12 golova protiv svog nekadašnjeg tima, a u napadu je imala veliku podršku od Matee Pletikosić sa osam i Ivone Pavićević sa šest pogodaka.Armel Atingre je bila na nivou 14 odbrana.

Na drugoj strani, ispred ostalih Katarina Ježić sa osam pogodaka.

Budućnost Bemax u narednom kolu, 17. septembra dočekuje danski Esbjerg.

U drugom meču 1. kola grupe B, Lokomotiva je u Zagrebu poražena od bukureštanskog Rapida 31:27 (16:12).