Rutinski: Makedonija u laganom ritmu do pobede nad Finskom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Rutinski: Makedonija u laganom ritmu do pobede nad Finskom

Rutinski: Makedonija u laganom ritmu do pobede nad Finskom

Reprezentacija Makedonije uspešno je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2022, pošto je u 1. kolu takmičenja u Grupi 7 pred praznim tribinama „SC Boris Trajkovski“ pobedila selekciju FInske 33:24 (16:10). Drugi meč premijerne runde u ovoj grupi između Danske i Švajcarske je odložen. Domaćina je do pobede predvodio 40-godišnji Kiril Lazarov sa čak 13 golova, urpkos dva nerealizovana sedmerca.

Makedonija – Finska 33:23 (16:10)

Makedonija: Tomovski, Mitrevski – Kuzmanovski 6, Peševski 4, Madžovski 4, Lazarov 11, D. Georgievski 3, Taleski 2, Kosteski 1, Serafimov 1, Stoilov 1

Finska: Makela, Klama, Roslander – Granlund M. 10, Kilšted 3, Taminen 2, Fors 3, Martin 1, Lindberg 1, Granlund R. 1, Koljonen 1, Sirjala 1

Dešavanja u prvih 15 minuta nisu nagoveštavala da će Makedonija do kraja imati relativno lak zadatak, pošto su izabranici Danila Brestovca dosta nervozno ušli u meč, što se reflektovalo kroz par izgubljenih lopti i dva nerealizovana sedmerca.

Međutim, nakon 15 minuta mučenja, Lazarov i drugovi su dodali gas i serijom 6:0 poveli sa 10:5, od čega se gosti iz Skandinavije nisu uspeli oporaviti do kraja. Razbranio je Nikola Mitrevski, a napadači su pronašli rešenje za raspoloženog Mikaela Makelu na drugoj strani, pošto je finski golman pravio puno problema rivalu u uvodnom delu utakmice.

Kvalitetom limitirani Finci nisu uspeli da se rezultatski vrate u igru, uprkos vrhunskoj partiji levog beka Maksa Granlunda, za kojeg odbrana Makedonije nije imala rešenja. Favorit je tokom drugog poluvremena rutinski čuvao prednost – Finska je u par navrata smanjila na minus pet, ali nije mogla da priđe bliže, dok je Makedonija u 57. minutu vodila sa maksimalnih 31:22.

Makedonija u narednom kolu gostuje Švajcarskoj u Šafhauzenu, u subotu od 18.30.