Slatka osveta silne Barse u Flensburgu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Slatka osveta silne Barse u Flensburgu

Slatka osveta silne Barse u Flensburgu

U velikom derbiju petog kola EHF Lige šampiona, Barselona je savlada Flensburg u gostima 37:33, revanširajući se (još jednom posle Super Glouba) za poraz u polufinalu F4 prošlog juna u Kelnu…

FLENSBURG – BARSELONA 33:37 (16:16)
Gledalaca:  6 500
Isključenja: Flensburg 4, Barselona 6 minuta
Sedmerci: Flensburg 3/3, Barselona 2/5
FLENSBURG: Anderson 13 odb (1), Hajnl 2, Svan Hansen 3, Glandorf 11, Egert 6 (3), Kaufman 5, Mogesen 5, Nenadić 1
BARSELONA: Šarić 19 odb, Lazarov 10 (2), Karabatić 7, Soreindo 1, Tomas 7, Sarmiento 6, Moros 1, Sigurdson 2, Nedesbo 3
SEMAFOR: 2:4 (7), 4:7 (10), 9:8 (16), 10:11 (21), 12:14 (26), 16:16 (30), 19:18 (33), 19:21 (35), 25:28 (45), 28:32 (52), 30:32 (53), 31:35 (57).
IGRAČ UTAKMICE: Danijel Šarić
VEČE ZA ZABORAV: Odbrane

U derbi meč petog kola Grupe B EHF Lige šampiona rivali su ušli spuštenog garda. Tome najbolje svedoči činjenica da je rezultat na poluvremenu bio 16:16, uz čak 13 odbrana Šarića na jednoj, i sedam Andersona na drugoj strani. Ljubitelji rukometa širom sveta mogli su da uživaju u vrhunskim potezima Lazarova, Karabatića,Egerta i Glandorfa. Bez previše taktičkog nadmudrivanja, sa nemoćnim odbranama pred oba gola, pljuštali su golovi na obe strane od samog početka. Barselona je bolje otvorila, i zahvaljujući intervencijama Danijela Šarića povela sa 7:4 u 10. minutu. Jedini za kojeg novopečeni reprezentativac Katara nije imao rešenja bio je Holger Glandorf. Silno su izgledali skok – šutevi ubojitog desnog beka, kojem Barselona očigledno budi sve najbolje što ima u svom repertoaru (setimo se prošlogodišnjeg polufinala). Bivši nemački reprezentativac je svojim drugim golom doneo prvo vođstvo svom timu, 9:8, ali je Lazarov šestim pogodkom vratio nešto sigurniju zalihu najskupljem sastavu planete, 14.12. Ipak, Glandorf je kažnjavao svaki neiskorišćen napad rivala, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom, 16:16.

PET MOMENATA UTAKMICE:
– ČAK ČETIRI IGRAČA BARSELONE POSTIGLA SU ŠEST I VIŠE GOLOVA
– FLENSBURG JE DVA PUTA POVEO, OBA PUTA BARSA JE REAGOVALA SERIJOM 3:0
–  NAJEFIKASNIJI MEČ DOSADAŠNJEG DELA TAKMIČENJA, UZ DUEL LA RIOHE I MEŠKOV BRESTA
– BRILJIRALI SU DESNI BEKOVI, GLANDORF I LAZAROV POSTIGLI SU DVOCIFRENI BROJ GOLOVA
-SERGEJ RUTENKA JE SE SAMO JEDNOM POJAVIO NA TERENU, KADA MU JE ANDERSON ODBRANIO SEDMERAC

Revolveraški obračun desnih bekova nastavljen je i početkom nastavka. Drugi put na meču domaći su poveli posle trećeg uzastopnog gola Glandorfa, ali su dva puta Tomas i Moros munjevito uzvratili i odveli Barsu na plus dva. Igralo se gol za gol do sredine drugog poluvremena, kada su izabranici Ćavija Paskvala, ispostaviće se, rešili meč. Lazarov je u 45. Minute pogodio za 28:25, Šarić odbranio dva zicera za redom, a Dani Sarmiento odveo goste prvi put na plus četiri. Flensburg je jedina napadačka kriza na meču, dugačka pet minuta, koštala poraza, jer njihovi rivali jednostavno ni jednog trenutka nisu ostali bez rešenja u napadu. Jedan od najzaslužnijih za to bio je i sjajni Dani Sarmiento, koji je implementirao sebe u pobedu učinkom od šest golovo, od kojih je pet postigao u drugom poluvremenu, pošto je u prvom odigrao samo poslednjiih pet minuta. Sa njm na srednjem, a Karabatićem na levom beku, Barsin napad tekao je kao mleko, a onakvo čudo iz prošlosezonskog polufinala dešava se samo jednom. Ljubomir Vranješ ovoga puta nije poneo čarobni štapić, nije ni Matijas Anderson. Švedski veteran nije bio nezapažen, ali je čitavim tokom dvoboja bio ostavljen na streljani.  Period bez pogodka za domaći tim prekinuo je Mogesen, na šta se nadvezao Kaufman, ali je nagoveštaj preokreta to i ostao. Viktor Tomas vraća na plus četiri. Kaufman, od čijih se pet golova ne zna koji je efektniji, uspeva da još jednom probudi nade Flens Arene, smanjivši na 32:30 sedam minuta pre kraja. Ipak, Sarmiento ih brzo gasi, prvo golom a potom asistencijom za Nedesboa.

Barselona je još uvek neporažena ove sezone. Jedino je KIF Kolding, sa kojim dele prvo mesto u grupi, uspeo da im otkine bod u Kopenhagenu, dok je ASOBAL i dalje lakši trening za rukometni “Drim Tim”( 10 od 10). Prvaku Evrope je ovo drugi  poraz u ovoj sezoni EHF Lige šampiona, posle debakla na startu u Danskoj.