Španci preokretom u finišu do polufinala OI! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Španci preokretom u finišu do polufinala OI!

Španci preokretom u finišu do polufinala OI!

Drugi polufinalista muškog olimpijskog turnira u Tokiju je reprezentacija Španije, koja je u jako uzbudljivom duelu salvadala Švedsku 34:33 (18:20), nakon velikog preokreta u završnici. „Furija“ će se za plasman u veliko finale boriti protiv pobednika duela Danska-Norveška.

Švedska je imala veliku priliku da dobije ovu utakmicu, ali je prelako ispustila plus četiri u završnici. Od rezultata 29:25, Španci su napravili veliku seriju od 8:1, poveli sa 33:30 i sačuvali pobedu u završnici.

Selekcija Đordija Ribere kao da je čekala poslednju četvrtinu utakmice kako bi počela iole pristojno da brani svoj gol. Do 45. minuta, duel je više podsećao na prijateljski po intezitetu odbrana, što je stil igre koji je išao na ruku Šveđanima. Međutim, poslednji napor prvaka Evrope urodio je plodom. Odbrana je konačno stala na noge, razbranio se Perez de Vargas, dok su u napadu razliku pravili Entrerios i Dujšebaev, kvalitetnom igrom 1 na 1.

Najpre je serijom 5:0 Španija povela sa 30:29, a nedugo zatim povisi na nedostižnih 33:30. Švedska je u poslednjem minutu uspela da poraz učini minimalnim, ali vremena za više od toga nije bilo.

ŠPANIJA-ŠVEDSKA 34:33 (18:20)

ŠPANIJA: De Vargas 6 odbrana, Korales – Migaljon 1, Gvardiola, Abeljo 8 (5), Robledo 2, Figueraš 4, Aginagalde, Sarmiento 4, Dujšebaev 5, Entrerios 5, Fernandez 2, Makeda 1, Gurbindo 2

ŠVEDSKA : Palička 11 obrana/1 gol, Agefors – Lindskog, Sandel, Gotfridson 5, Lagergren 2, Pelas, Klar 3, F. Peterson 6, Vane 10 (4), D. Peterson, Ekberg 2, Darj 1, Karlsbogard 3