STRUGA 2015: Seson savladao Benfiku - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa STRUGA 2015: Seson savladao Benfiku

STRUGA 2015: Seson savladao Benfiku

U drugom meču 43. međunarodnog turnira u Strugi, rukometaši francuskog Sesona porazili su portugalsku Benfiku 24:21 (13:8). Francuski sastav slavio je najviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Bonfua (18 odbrana) i neumoljivom pivotmenu La Franši, koji je sedam puta pogodio mrežu rivala. Treći tim Portugalije bio je u podređenom položaju tokom najvećeg dela meča.

Francuzi su, posle početne klackalice, uspeli da se odvoje na 5 u finišu prvog dela i na odmor otišli sa tom razlikom. Benfika je zahvaljujući čvršćoj odbrani uspela da se potpuno vrati u meč serijom 5:0 i vrati na 15:15 u 48. minutu. Izabranici Marijana Ortege održali su egal do ulaska u poslednjih pet minuta meča, kada je na semaforu pisalo 18:18.

Imali su priliku i da potpuno preokrenu, ali je Bonfua odbranio dva zicera iz kontranapada i omogućio svojim saigračima da prelome meč.

Najefikasniji u pobedničkom taboru je bio La Franši sa sedam, dok je Derbije postigao pet. Damir Batinović se jednom upisao u strelce. Kod Benfike najefikasniji je bio Paolo Moreno sa četiri gola, dok je Nikola Mitrevski imao pet odbrana. Dragan Vrgoč jednom se upisao u strelce.