Švajcarska ubedljivo slavila u Finskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Švajcarska ubedljivo slavila u Finskoj

Švajcarska ubedljivo slavila u Finskoj

U okviru trećeg kola grupe 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine, reprezentacija Švajcarske ostvarila je prvu pobedu nakon poraza od Danske i Makedonije, pošto je ubedljivo slavila na gostovanju Finskoj 19:32 (8:15).

Nije bilo dileme od samog početka – svesni da je pobeda apsolutni imperativ, Švajcarcu su krenuli svim silama od samog starta i već nakon dvadesetak minuta igre stekli velikih plus sedam, sa koliko su i otišli na odmor.

Više se očekivalo od domaćina u ovom meču, iako je gost slovio za favorita. Finska nije imala ni kvaliteta ni snage da se vrati u igru, naprotiv, učesnik prethodnog Mondijala je u nastavku stekao dvocifrenu prednost i lako stigao do prvih bodova.

Isti rivali sastaće se u nedelju u Šafhauzenu. U drugom meču trećeg kola grupe 7, Makedonija od 20.00 dočekuje Dansku u Skoplju, na debiju novog selektora Kirila Lazarova.

Najbolji u pobedničkim redovima bio je Alen Milošević sa deset pogodaka, duplo više od Endija Šmida i Nikolasa Remija. Na drugoj strani, po tri gola dali su Helander, Sirjala i Granlund.