Švedska prejaka sa Crnogorce, sa Rumunijom za Euro - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Švedska prejaka sa Crnogorce, sa Rumunijom za Euro

Švedska prejaka sa Crnogorce, sa Rumunijom za Euro

U pretposlednjem kolu kvalifikacione grupe za Evropsko prvenstvo 2022. godine, reprezentacija Crne Gore poražena je u Podgorici od Švedske 22:34 (15:19). Izabranici Zorana Roganovića će put na kontinentalno takmičenje potražiti u duelu sa Rumunijom na istom mestu, u nedelju od 18.00.

Crna Gora je izgledala dosta dobro, pre svega u napadu, do finiša prvog poluvremena. Pretežno je održavala minimalnu prednost igrom gol za gol go rezultata 10:9, ali je tada švedski kvalitet počeo da isplivava na površinu.

Defanzivna formacija 3-2-1 nije naročito omela brze Šveđane, a svaka greška na drugoj strani kažnjavana je kontra napadaom. Serijom 3:0, gosti su poveli sa 12:10, da bi do odmora povisili na plus četiri.

U nastavku, „Lavovi“ su u potpunosti nadigrani. Skandinavci su leteli na terenu i povećavali razliku protiv nemoćnog rivala, do maksimalnih plus 12 koliko je bilo na kraju.

Vasko Ševaljević je sa šest pogodaka bio najefikasniji u crnogorskoj selekciji, četiri je upisao Nemanja Grbović, tri Branko Vujović…

Najefikasniji kod pobednika bio je Hampus Vene sa 11 golova, po pet su postigli Albin Lagergren i Danijel Peterson.

CRNA GORA – ŠVEDSKA 22:34 (15:19)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Mandak, Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Crna Gora 2 (2), Švedska 4 (4). Isključenja: Crna Gora 4, Švedska 6 minuta.

CRNA GORA: Mijušković (četiri odbrane), Simić (dve odbrane), F. Vujović 1, Glendža 2, Bakić, Lazović, B. Vujović 3, Radović, Simović 1, Ševaljević 6 (2), Božović 2, Lasica 1, Vujačić, Anđelić, Grbović 4, Lipovina 2.

ŠVEDSKA: Agefors (16 odbrana), Palicka, Karlsbogard 1, Jonson, Ekberg 1, D. Peterson 5, Vane 11 (4), F. Peterson 1, Klar 1, Pelas 3, Lagergren 5, Gotfridson 1, Sunefelt, Bergendal, Sandel 3, Lindskog 2.