Španiji bodovi, Crnogorcima utisak - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Španiji bodovi, Crnogorcima utisak

Španiji bodovi, Crnogorcima utisak

Reprezentacija Crne Gore nije uspela da napravi senzaciju i izbegne poraz od favorizovane Španije na startuz 28. Svetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj. „Furija“ je vodila čitavim tokom meča, i na kraju slavila 30:25 (15:12).

Izabranici Zorana Roganovića nemaju za čim da žale – dobro su se držali tokom meča, disali za vratom rivalu do finiša, bili na 25:23 u 53. minutu, ali realne opasnosti za četu Đordija Ribere nije bilo još od 42. minuta, kada su „Lavovi“ poslednji put prišli na gol zaostatka.

Blistao je Nebojša Simić među stativama. Branko Vujović je sa sedam golova bio najefikasniji u Crnoj Gori, po tri su postigli Miloš Božović i Nemanja Grbović, a po dva Marko Lasica, Vuk Lazović, Miloš Vujović i golman Nebojša Simić…

Crna Gora naredni meč igra u subotu protiv Irana (18 sati) koji je danas bio bolji od Čilea 25:24.

U španskim redovima, šest golova Odriozole i jedan manje Anhela Fernandeza, uz po četiri braće Dujšebaev.

ŠPANIJA – CRNA GORA 30:25 (15:12)

Krakov – „Tauron arena”. Gledalaca: 1.808. Sudije: Bruner i Salah (Švajcarska). Sedmerci: Španija 3 (3), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Španija 8, Crna Gora 12 minuta.

Španija: PERES DE VARGAS 1 (devet odbrana i sedmerac), Korales, Pesinja, Makeda 1, A. FERNANDES 5, A. Dujšebajev 4, SOLE 1, FIGERAS 3, GARSIJANDIJA 2, Kasado, Gvardiola, TARAFETA 3, Sančes-Migaljon, D. DUJŠEBAJEV 4, Odriozola 6 (3), D. Fernandes.

Crna Gora: Matović, SIMIĆ 2 (16 odbrana), Bakić 1, M. VUJOVIĆ 2 (2), Lazović 2, ČEPIĆ 1, B. VUJOVIĆ 7, RADOVIĆ, Kaluđerović, S. Vujović 1, Ševaljević, Božović 3, Lasica 2, Vujačić, ANĐELIĆ 1, GRBOVIĆ 3.