Ubedljiv poraz Eurofarm Pelistera na oproštaju od Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Ubedljiv poraz Eurofarm Pelistera na oproštaju od Evrope

Ubedljiv poraz Eurofarm Pelistera na oproštaju od Evrope

U revanš meču osmine finala EHF Lige Evrope, rukometaši Eurofarm Pelistera ubedljivo su poraženi na gostovanju Magdeburgu 35:24 (14:9). Bundesligaš je pre sedam dana pobedio sa osam razlike u Bitolju, pa je tako rutinski ostvario plasman u četvrtfinale novoformiranog takmičenja.

Bez trenera Željka Babića, koji je zbog pozitivnog rezultata na korona test ostao u Makedoniji, i u šarenom sastavu,  Eurofarm Pelister nije uspeo da naročito popravi loš utisak ostavljen u prvoj utakmici, ne računajući početnih 15 minuta kada su dobro parirali favoritu.

Posle nešto sporijeg starta, tim Beneta Vigerta je na vreme uhvatio ritam koji je počeo nemilosrdno da lomi protivnički otpor. Plus pet na poluvremenu dalo je prostora domaćem trenera da svima pruži minutažu, a njegovi momci su mu to vratili na najbolji način, maksimalnom motivacijom i koncentracijom, odnosno odličnom realizacijom.

Pelister je u dva navrata vraćao zaostatak na pet razlike, ali je u samoj završnici Magdeburg podigao na maksimalnih i konačnih plus 11. Najefikasniji kod makedonskog predstavnika bio je Stipe Mandalinić sa sedam golova, pet je postigao Madžovski a tri Gradžan. Gradimir Čanevski zabeležio je devet odbrana. U pobedničkim redovima, Tulin je odbranio 12 lopti, Kluge dao sedam golova, Štajnert pet, Musa četiri, a Bezjak dva.

Balkan je ostao bez predstavnika u ovom takmičenju, pošto je drugi nemački tim, Rajn Nekar Leven, za dlaku bio bolji od našičkog Nexe-a.