VELIKA POBEDA: GOG pao u Bitolju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VELIKA POBEDA: GOG pao u Bitolju!

VELIKA POBEDA: GOG pao u Bitolju!

Veliku pobedu slavi Eurofarm Pelister, četvrtu za redom u EHF Ligi Evrope. Pred praznim tribinama dvorane „Boro Čurleski“, oružje je položio snažni GOG Gudme – 32:31 (15:16).

I bez jako važnih hrvatskih internacionalaca, povređenih Mandalinića i Kušana, ekipa iz Bitolja je odigrala sjajno protiv favorizovanog protivnika, naročito u drugom poluvremenu, i vratila Dancima milo za drago za nesrećni poraz u prvom kolu.

U dramatičnoj završnici, domaćin je uspeo da se odbrani u poslednjih 40 sekundi i obezbedi trijumf. Najpre je sprečen cepelin dogovoren na poslednjem tajm-autu, a potom, uz punu koncentraciju u defanzivi, protivniku nije dopušteno ni da šutne na gol.

Ovim uspehom, tim Željka Babića je preuzeo drugo mesto na tabeli sa devet bodova, jednim više i utakmicom više od GOG-a. Sjajne napadačke role imali su Mateo Maraš (8), Josip Perić (7), Emir Građan (6) i Nikola Kosteski (5). Na drugoj strani, dominirao je Emil Jakobsen sa 11 pogodaka, od toga sedam sa penala.

Eurofarm Pelister – GOG 32-31 (15-16)

Eurofarm Pelister: Mateo Maras 8, Josip Peric 7, Elmir Gradjan 6, Nenad Kosteski 5, Dejan Kukulovski 2, Milan Djukic 1, Mario Tankoski 1, Nikola Markoski 1, Neven Stjepanovic 1.

GOG: Emil Jakobsen 11, Simon Pytlick 5, Anders Zachariassen 5, Mathias Gidsel 4, Morten Olsen 4, Oscar Bergendahl 1, Kasper Kildelund 1.

U samom finišu, doprinos su dali i golmani – najpre je Čanevski odbranio sedmerac Jakobsenu, a potom je Hendavi zaustavio Olsena sa sedam metara, nakon toga i zicer Gidsela.

Eurofarm Pelister je bolje počeo, poveo sa 6:3, ali su gosti preuzeli prednost serijom 4:0, i čuvali je do osmog minuta nastavka. Tada je makedonski vicešampion napravio krucijalnu seriju od 5:0, ostavivši rivala bez pogotka punih sedam minuta. Od 20:22, domaći su stigli do 25:22, i nisu dozvolili Dancima da izjednače do samog kraja.