Zagreb hrabro pao u Kjelceu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagreb hrabro pao u Kjelceu

Zagreb hrabro pao u Kjelceu

Poraz Zagrepčana na gostovanju viceprvaku Evrope.

Iz dve dobre utakmice sa dvostrukim uzastopnim finalistom Lige šampiona, ekipa Zagreba je zaradila jedan bod, ali i sasvim dobar utisak na kraju „jesenjeg“ dela elitnog takmičenja. Nakon remija kod kuće pre sedam dana, Zagrepčani su skupo prodali kožu favoritu u Poljskoj – 28:24 (12:12).

Tim koji, u odsustvu Nenada Šoštarića, sa klupe predvodi Andrija Nikolić, ponovo je dobro počeo, zapravo još bolje nego prošle sedmice. Bilo je 7:2 i 8:3 za goste, ali je par „crnih minuta“ u oba poluvremena plaćeno porazom.

Kjelce je do poluvremena izjednačilo na 12:12, ali u nastavku dugo nije uspevalo da slomi otpor rivala. Vodio je hrvatski šampion 22:21 na osam minuta do kraja, međutim, na krilima Andreasa Volfa, usledila je odlučujuća serija sastava Talanta Dujšebaeva od 5:0, za nedostižnih 26:22…

Kjelce – Zagreb 28:24 (12:12)

KJELCE: Walach, Wolff (6+2); Oleyniczak 4, Wiaderny 5 (3), Konkoud 2 (1), Sićko 2 (2), A. Dušebajev 1, Tournat 3, Karačić 2, D. Dušebajev 3, Thartarsson, Paczkowski, Gebala, Karaljok 2, Nahi 3. Trener Talant Dušebajev

ZAGREB: Mandić (10+1), Grbavac; Kos 5, Ćavar, Klis, Faljić 3, Klarica 2, Gojun, Srna 4, Sirotić, Čupić 2 (1), Dibirov 5, Kavčić 1, Glavaš 2, Morales, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić

SEDMERCI: KJelce 8 (6), Zagreb 3 (1)
ISKLJUČENJA: KJelce 6 minuta (Karaljok 7, Oleyniczak 29, D. Dušebajev 56), Zagreb 8 minuta (Gojun 15, Suholežnik 24, Srna 37, 55)

Standings provided by Sofascore

Aleks Dujšebaev za Balkan-Handball.com:

Andrija Nikolić, trener Zagreba:
Bili smo dobri, međutim na kraju nismo završili kako je trebalo. Bez obzira dali smo svoj apsolutni maksimum, međutim Kielce je bilo mirnije, iskusnije na kraju. Ponavljam, čestitke još jednom mojim igračima zaista na tome što su pokazali. Sada je na nama da damo sve od sebe da protiv Szegeda budemo ana pravoj razini, i da ne pričao više o tome ‘za malo’ i ‘bili smo blizu’, nego da odradimo sve kako treba i uz pomoć navijača stignemo do pobjede.

Ivan Čupić, igrač Zagreba:

Bili smo ravnopravni protivnik 55 minuta danas. Završnica je pripala njima, to njihovo iskustvo i mirnoća su došli do izražaja i to je to. Dobra naša utakmica, iskoristili smo sjajan start Mateja Mandića, dobro otvorili, iznenadili Kielce, međutim eto teško je ostati koncentriran do kraja, svih 60 minuta, u ovoj dvorani protiv ovih navijača. Vjerujemo u sebe bez obzira na stanje na tablici – radimo super, vjerujemo u sebe, u ekipu, u stožer i mislim da smo nedvojbeno na pravom putu.