Zagrebovo poluvreme iz snova u Norveškoj (10:18) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagrebovo poluvreme iz snova u Norveškoj (10:18)

Zagrebovo poluvreme iz snova u Norveškoj (10:18)

Kakvo prvo poluvreme Zagreba u verovatno odlučujučoj utakmici za prolaz u top 16 fazu Lige šampiona! Nakon 30 minuta fantastične igre, hrvatski šampion vodi protiv Koštada u Trondahjmu 18:10.

Imali su momci u finišu i deset razlike (18:8). Od početka je zagospodario Matej Mandić. Kolštad je prepoznatljivom brzinom lako dolazio do zicera, ali je visoki golman nizom odbranjenih zicera „ubio u pojam“ protivnička krila, pivotmene, potom i bekove.

Čvrstu odbranu na početku, probili si na individualni kvalitet Kos i Morales, za Zagrebovih 8:4. A onda je voda prekrila uši domaćima. Kolštad je počeo da pravi tehničke greške, Zagreb da niže kontre i fantastične akcije kojima je otišao pune tribine. Sve to bez Srne i Klarice, koji nisu na raspolaganju za ovaj meč. Poetična igra u napadu uz strašnog Mandića, dovela je tim Zagreba do velikog preimućstva, ali do kraja ima još 30 minuta…