Zvezda remizirala sa Logronjom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zvezda remizirala sa Logronjom!

Zvezda remizirala sa Logronjom!

Rukometaši Crvene zvezde putuju bez prednosti na revanš trećeg kola Kupa EHF u španski Logronjo, budući da su večeras u prvom meču sa španskom La Riohom odigrali nerešeno 30:30 (16:16). Meč, koji su obeležili usponi i padovi u igri crveno-belih, mogao se završiti u korist oba tima, ali je utisak, da je remi najpravedniji ishod. Kod lidera Superlige, Dragoljub Perović je bio najbolji i najefikasniji sa osam golova (8/11), dok su Špance predvodili Huarez sa sedam, Tiumencev sa šest, te solidni Lorger na golu sa 14 odbrana.

Loše su crveno-beli otvorili utakmicu. Dosta brzopletosti u napadu, u želji za što bržom realizacijom, a onda i loša odbrana, naterali su trenera Igora Butuliju, da zatraži tajm-aut već na početku desetog minuta pri rezultatu, 5:7 za Špance. To donosi kratkotrajan efekat, pa Zvezda, uz koju odbranu Bojana Ljubišića i sigurnu realizaciju Perovića i Tomića, stižu na 7:7, a zatim preko raspoloženog Nenadića, koji postiže tri gola u seriji, i do 10:10. Opet nešto lošija igra u odbrani i nedopustiv broj tehničkih grešaka u napadu, vode Špance do 13:11, pa 15:13, kod kojih su u prvom poluvremenu istaknuti bili desni bek Lopez i Huarez. Ipak stiže preko Perovića do dva gola i odlazi na poluvreme sa 16:16.

Prvi gol i vođstvo Beograđana na početku drugog dela, 17:16, bili su nagovest želje da se utakmica završi pobedom, ali Španci tako nisu mislili. Tihe tribine pune hale "Šumice" (1200 navijača), zbog počasti preminulom Gospodinu Patrijarhu Srpskom Pavlu, pogodovale su gostima, koji su ubrzo došli do 21:17 (37.), kada klupa domaćina traži minut odmora. Posle manje od pet minuta, Španci su na minutu hlađenja, a rezultat je 23:23 (41:05s), jer su crveno-beli postigli četiri pogotka u samo dva minuta. Buđenje tribina, u vidu zvižduka prilikom napada gostiju, donosi rezultat, pa Zvezda dolazi do +2 (29:27) na sedam minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka. Sa dve razlike prednosti, ušli su crveno-beli i u poslednjih pet minuta (30:28), ali nisu iskoristili šansu da tu prednost povećaju i revanš za sedam dana učine zanimljivijim. Do kraja, bez pogotka, uz po neku tehničku grešku, bezidejnost u napadu i kada nije bilo tako, probuđenog Lorgera na golu, sa dva gola Španaca za konačnin, ne tako loših – 30:30, uz utisak da je Zvezda mogla više.

Crvena zvezda – Naturhaus La Rioha 30:30 (16:16)
Hala Šumice: Gledalaca – 1200
Crvena zvezda Alumil: Perišić pet odbrana, Nenadić 5/9, Ćorović 3/8, Perović 8/11, Vujović 0/3, Ljubišić osam odbrana + sedmerac, Tomić 4/5, Leković 0/1, Cvetinović 1/3, Rašić 2/3, Milošević 4/4, Sladić 0/1, Zelenović 2/5, Popović 1/2. Naturhaus La Rioha: Para Fuertes 2/5, Huarez 7/7, Romero 2/2, Vigo 4/8, Velasko 1/2, Tumencev 6/8, Sorentino 0/3, Lopez 6/10, Lorger 14 odbrana, Amargant 2/4.