Francuska u finalu posle pobede nad Španijom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Francuska u finalu posle pobede nad Španijom

Francuska u finalu posle pobede nad Španijom

Poznat je i drugi finalista 24. Svetskog prvenstva. To je reprezentacija Francuske, koja je u polufinalu porazila svoje „stare mušterije“ Špance, rezultatom 26:22 (18:14). „Eksperti“ će tako imati priliku da objedine evropsku, svetsku i olimpijsku titulu. U finalu će im se suprotstaviti domaćin, reprezentacija Katara, u nedelju od 17:15 po srednjeevropskom vremenu.

Posle par smenjivanja u vođstvu na samom početku, Francuska je uspostavila potpunu domiaciju na terenu. Apsolutno besprekorno je delovao napad „Eksperata“, tako da je svaka dobra odbrana materijalizovana na drugoj strani. Već u 14 minutu, posle serije od 6:1, rezultat je bio 12:7.  Pripretili su Španci, prišli na minus dva, ali je Omeje odbio taj nalet, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 18:14.

Silovito su izabranici Manola Kadenjasa ušli u nastavak,  prišli na 19:18 u 35. minutu. Usledio je dug period bez pogotka na obe strane, iako su Francuzi dva puta imali igrača više. Odlične odbrane Pereza de Vargasa nisu iskorišćene za izjednačenje, pa je tek u 43. minutu viđen sledeći gol, kada je Soreindo pogodio za 20:18. Narsis je posle par neiskorišćenih napada povisio na plus tri, ali su Španci uzvratli sa dva uzastopna pogotka za 21:20. Nestvarne odbrane Omejea sprečile su Špance da stignu do egala, a Žoli sa desam metara dovodi svojim tim u prednost od 24:21 u 53. minutu. Kaneljas i drugovi nisu imali nikakvog rešenja u napadu, ali je de Vargas održavao kakvu takvu nadu za, do nedelje uveče, prvake sveta. U 57. minutu, pri rezultatu 24:22, Omeje brani udarac Kaneljasa, a potom i Aginagaldea nakon odbitka. Dva minuta pre kraja, pri istom rezultatu, Entrerios pravi probijanje i time baca u vodu i poslednju šansu za Španiju da sustigne rivala.

Junak utakmice, Tijero Omeje, odbranio je čak četiri sedmerca na večerašnjem meču.