Korales presudio Norvežanima, Španija na Dansku u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 Korales presudio Norvežanima, Španija na Dansku u polufinalu!

Korales presudio Norvežanima, Španija na Dansku u polufinalu!

Repzentacija Španije je u, na papiru najjačem četvrtfinalnom paru, savladala Norvešku 31:26 (21:15) i plasirala se u polufinale 27. Svetskog prvesntva, gde će odmeriti snage sa braniocem titule Danskom, koja je u najdramatičnijoj utakmici ikada eliminisala Egipat.

Španija je odigrala napadački savršeno u prvom poluvremenu, šta god su zamislili izabranici Đordija Ribere, polazilo im je za rukom, ali je apsolutni junak pobede „Furije“ Rodrigo Korales, koji je sakupio 20 odbrana. Norvešku je zadesio veliki hendikep, jer je u 20. minutu njen najbolji igrač, Sander Sagosen, izašao zbog terena zbog povrede i nije mogao više da pomogne svojoj reprezentaciji (ušao na jedan napad sredinom drugog dela i odmah izašao, videvši da ne može). Ipak, već tada su Španci vodili sa pet razlike, a na odmor otišli sa plus šest.

I bez vođe na terenu, Skandinavci su otvorili drugo poluvreme serijom 3:0 i nagovestili neizvestan meč, ali im Korales do samog kraja nije dozvolio da priđu bliže. Dobro je branio i Bergerud, španski napad je u velikoj meri zaustavljen, ali je čuvar mreže Vesprema fantastičnim odbranama uvukao ogromnu nesigurnost u ruke norveških igrača, koji su promašili previše zicera i do kraja nisu uspeli da spuste na manje od tri gola zaostatka.

ŠPANIJA – NORVEŠKA 31-26 (21-15)

Španija : Alex Dujshebaev Dovichebaeva 8, Ruben Marchan Criado 6, Jorge Maqueda Peno 4, Angel Fernandez Perez 3, Ferran Sole Sala 3, Daniel Dujshebaev Dovichebaeva 3, Daniel Sarmiento Melian 1, Aleix Gomez Abello 1, Joan Canellas Reixach 1, Raul Entrerrios Rodriguez 1.

Norveška : Magnus Jondal 6, Goran Sogard Johannessen 4, Sander Sagosen 4, Alexandre Christoffersen Blonz 3, Christian O`Sullivan 3, Bjarte Myrhol 3, Petter Overby 2, Eivind Tangen 1.