Gislason u superlativu o Srbima: Ekstremno dobri - Mnogo godina nisam video bolju Srbiju! - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Gislason u superlativu o Srbima: Ekstremno dobri – Mnogo godina nisam video bolju Srbiju!

Nemačka je rešila Katar 31:27 uz dosta napora, ali opet kontrolom rezultata tokom svih 60 minuta. Veza Knor – Gola proradila je na samom startu, odbrana je funkcionisala perfektno sa Andreasom Volfom između stativa, ali čini se da je Alfred Gislason zakasnio sa rotacijom kada je prva postava počela da pada, što je rezultiralo povratkom Kataraca u život već do poluvremena. Drugo poluvreme, nagoveštaj da Katar ne sme da se potceni, a da Nemci znaju i mogu da se postave kao selekcija koja puca na visoke ciljeve.

„Panceri“ igraju dobar rukomet sa nekim „novim klincima“ Knorom i Kusterom, a čuveni Islanđanin, jedan od najuspešnijih trenera u Bundesligi u XXI veku, čeka da „ubode“ rezultat i sa reprezentacijom zemlje u kojoj se proslavio.

• Odigrali smo odlično prvo poluvreme. Ušli smo skoncentrisano. I drugi deo smo dobro počeli, ali izgubili smo koncentraciju, pre svega, u odbrani. Nismo se kretali dobro kao u prvom poluvremenu. Napravili smo i neke greške u napadu, Katar se vratio u igru. Bilo je opasno deset minuta pre kraja i moram da čestitam mom timu na toj završnici koju su igrači odigrali dobro. Poprilično sam srećan – rekao je Gislason, a onda na pitanje Balkan-Handball.com prokomentarisao i srpski sastav, narednog rivala (nedelja):
  • U ovom trenutku igraju ekstremno dobro. Naravno odgledao sam obe utakmice koje su odigrali u Švedskoj pre Prvenstva. U oba meča su bili bolji tim od domaćina. Srbija u ovom trenutku ima veoma dobar miks iskusnih i mladih igrača. Takođe, imaju jako dobru klupu, tako da mogu da vrše izmene bez gubitka standarda koji su postavili. Mnogo, mnogo godina nisam video bolju srpsku reprezentaciju. Ubeđen sam da ćemo morati da odigramo mnogo bolje nego danas svih 60 minuta ukoliko želimo da pobedimo – bio je jasan Gislason.