Cecinim „cepelinom“, Mec odneo bodove iz Randersa - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Cecinim „cepelinom“, Mec odneo bodove iz Randersa

Cecinim „cepelinom“, Mec odneo bodove iz Randersa

cRukometašice francuskog Meca pobedile su Randers sa 26:27 (14:14) u okviru grupe C ženske Lige šampiona. Pet sekundi pre kraja rezultat je bio izjednačen, ali je sjajnim pogotkom Cece Ognjenović iz „cepelina“, francuski tim odneo sav plen iz Danske.

Početak susreta nije obećavao veliko uzbuđenje. Francuskinje su do šestog minuta vodile sa 1:4, a domaćoj ekipi evidentno je nedostajala na golu pouzdana Mason. Randersu ni napad nije išao od ruke, bekovska linija posebno se ispromašivala, a u tome im je i pripomogla odlična Lejnod na golu Meca. Dankinje su svoju igru u napadu poboljšale zahvaljujući Susan Muler, koja je najzaslužnija što je njen tim u 19 minutu stigao do izjednačenja, 7:7. Međutim domaći tim nikako nije mogao da poveže nekoliko dobrih akcija i da preokrene rezultat u svoju korist. Na poluvremenu rezultat je glasio 14:14.

U nastavku, Mec je imao kontrolu nad susretom. Odbrana, na čelu sa Lejnod, bila je dobra, a napad solidan. Sa druge strane, jedino su Muler i Kuardado bile raspoložene za igru. I pored toga što je u jednom trenutku franuski tim imao i dve rukometašice manje na terenu, to ih nije sprečilo da postižu golove i održavaju prednost na svojoj strani. U 53 minutu, Mec je imao prednost od 21:25 i konce igre u svojim rukama, dok je Randers i dalje tražio ritam. I našao ga je u poslednjim minutima susreta. Za četiri minuta prave seriju i dolaze do 23:25, a potom u 59 minutu i na gol zaostatka, 25:26. Tada trener Meca traži tajm-aut kako bi uputio poslednji savet svojim igračicama. Međutim, odmah posle toga Francuskinje prave grešku u napadu, što Dankinje koriste i preko kontre dolaze do 26:26. U poslednjem napadu, pet sekundi pre kraja susreta, sa pozicije levog krila Ceca Ognjenović iz „cepelina“ postiže fantastičan pogodak i donosi pobedu svom timu.