Hrvatice slavile veliku pobedu u Češkoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatice slavile veliku pobedu u Češkoj

Hrvatice slavile veliku pobedu u Češkoj

Nakon neočekivanog poraza od Ukrajine u Rijeci na startu kvalifikacija za EHF Euro 2022, reprezentacija Hrvatske izdigla se iz neugodne situacije i ostvarila vrednu pobedu na gostovanju Češkoj u Zlinu, 24:26 (14:14).

Hrvatska je od početka jurila prednost, domaće su vodile sa 14:9, ali su izabranice Nenada Šoštarića, zahvaljujući velikoj seriji, na odmor ipak otišle u egalu. Balkanska selekcija se prvi put odvojila sredinom drugog poluvremena, sa tri uzastopna pogotka Vlantine Blažević za isto toliko razlike, a potom je zablistala Tea Pijević, čije su odbrane odvele Hrvatsku do trijumfa.

ČEŠKA – HRVATSKA 24:26 (14:14)

ČEŠKA: Kudlačkova (6), Mučkova (5); Knedlikova, Manakova, Kordovska 1, Hurichova 2, Satkova 1, Francikova 1, Striskova, Stellnerova, Frankova, Zahova, Kovarova 1, Jarebkova 11 (5), Holanova, Mala 7. Izbornik Jan Basny

HRVATSKA: Pijević (14+2), Kapitanović, Bešen; P, Posavec, Krsnik 6, Mičijević 5, Milosavljević, L. Kalaus 3 (2), D. Kalaus, Ježić 2, Šimara, Lisjak, Dežić 3, Debelić 1, Gudelj, Blažević 6 (2). Izbornik Nenad Šoštarić

SEDMERCI: Češka 7 (5), Hrvatska 5 (4)

ISKLJUČENJA: Češka 4 minute (Holanova 13, 34), Hrvatska 10 minuta (Debelić 9, 42, Krsnik 17, Mičijević 29, L. Kalaus 32)

U drugom meču drugog kola ove kvalifikacione grupe, Francuska je slavila na gostovanju Ukrajini 25:28.