Hrvatska savladala Crnu Goru za nastavak snova o četvrtfinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatska savladala Crnu Goru za nastavak snova o četvrtfinalu!

Hrvatska savladala Crnu Goru za nastavak snova o četvrtfinalu!

Hrvatska bolja od Crne Gore u balkanskom okršaju.

Reprezentacija Hrvatske savladala je Crbu Goru 26:25 (13:13) u prvom kolu drugog kruga 26. Svetskog prvenstva za žene, i tako ostala u igri za četvrtfinale osvojivši treći bod. Crna Gora je ostala na četiri, osvojena u prvom krugu kada je ostvarila sve tri pobede.

Izabranice Bojane Popović imale su veliku priliku da dođu do remija, ali je Itana Grbić promašila u poslednjem napadu balkanskog okršaja u Geteborgu.

Hrvatska je vodila od početka do kraja, tačnije, Crnogorke ni u jednom trenutku nisu bile u plusu. Bilo je i 19:14 za selekciju Ivice Obrvana, ali nije prošlo bez drame. Period od deset minuta bez postignutog gola, skupo je koštao „Lavice“.

Veliki hendikep je i povreda odlične golmanke Crne Gore Marte Batinović – ne samo da nije ulazila u igru u drugom poluvremenu, već je vrlo verovatno ovo prvenstvo za nju završeno.

Hrvatske rukometašice odlično su krenule u utakmicu i već za sedam minuta imale vodstvo od tri razlike. Ipak je Crna Gora uspela da se vrati do velikog odmora, iskoristivši dve igračice više da izjednači na 13:13.

Još bolje je Hrvatska počela drugo poluvreme – serijom 6:1 odvojila se na maksimalnih plus pet, ali Crna Gora se nije dala. Došla je do napada za izjednačenje, ali Itana Grbić nije uspela.

Valentina Blažević predvodila je Hrvatsku sa šest pogodaka, Dejana Milosavljević dodala je pet, a Katarina Ježić četiri.

Itana Grbić je bila najefikasnija u crnogorskoj selekciji sa pet golova, Jelena Despotović je postigla četiri, a po tri su upisale Tatjana Brnović, Dijana Mugoša, Ivona Pavićević i Matea Pletikosić.

Crna Gora je propustila prvu četvrtfinalnu meč loptu. Sledi joj duel sa Senegalom za dva dana, ali sada ni ta pobeda ne garantuje plasman među osam najboljih. Zavisno od drugih rezultata, moguće će je da će biti neophodan i trijumf nad domaćinom Švedskom u poslednjoj rundi.

Hrvatice će u nastavku takmičenja igrati još protiv Kameruna u subotu te protiv Mađarske u ponedeljak. Za prolazak im trebaju pobede uz što veću gol-razliku, ali i što lošiji rezultati Šveđanki i(li) Crnogorki.