BEZ ROTACIJE SE NE MOŽE: Poljakinje konačno skinule skalp Srbiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet BEZ ROTACIJE SE NE MOŽE: Poljakinje konačno skinule skalp Srbiji

BEZ ROTACIJE SE NE MOŽE: Poljakinje konačno skinule skalp Srbiji

Ženska reprezentacija Srbije doživela je i treći poraz u svom četvrtom meču na Svetskom prvenstvu 2023 u danskom Herningu. Poraz koji možda i najviše boli od svih do sada, izabranicama selektora Uroša Bregara nanela je Poljska 21:22 (13:10) koja je po prvi put na velikim takmičenjima uzela skalp Srbiji i tako je odaljila od bilo kakve pomisli o četvrtfinalu i svrstala u realan okvir 17. do 24. mesta. A utisak je da nije tako moralo da bude…

Dva različita poluvremena viđena su u čuvenom BOXEN-u. Odlično je krenula Srbija sa agresivnom odbranom i kvalitetnim rešenjima bekovske linije Jovović – Lazić – Janjušević uz Bojičić na crti. Povele su Srpkinje 4:0, pa posle serije Poljakinja i 8:4 u 16. minutu. Sanja Radosavljević bila je nepogrešiva sa levog krila (5/5), ali su Poljakinje držale tempo, trčale brz centar i na taj način pokušavale da pronađu put do mreže Marije Čolić. Do poluvremena, Kobilinska i Kočaniak uspele su da približe svoj tim na 12:10.

Da je prva postava iscrpljena videlo se na startu drugog dela gde više nije bilo rešenja da se dođe do poljske mreže. Čak 11 minuta se čekao gol Marije Laništanin da se prekine post (14:11, 41.), ali jasnu krizu u igri nije očigledno registrovao selektor Uroš Bregar. Kada su kola krenula nizbrdo pokušao je da sa Aleksandrom Vukajlović na kratko promeni ritam meča u napadu, što mu nije uspelo. Sa skraćenom rotacijom bez šanse za Veličković i uz odsustvo bolesne Majkić, srpski tim praktično bez izmene, tonuo je iz minuta u minut izgubljene svežine, a nisu mu pomogle ni odbrane zicera od strane Marije Čolić.

Poljakinje su prvi put povele u 49. minutu 16:17, do kraja meča imale su i dva gola prednosti (20:22), a poslednji tajm-aut rivalke su odradile 22 sekunde pre kraja. U samoj završnici tokom poljskog napada ni jedna srpska igračica nije ni pokušala da izađe iz devet metara i poremeti plan Poljakinja koje su mirno sačekale da vreme protekne, a zatim krenule da slave. Zašto nije odigran presing, pitanje je za milion dolara…

Srbija – Poljska 21-22 (13-10)

Srbija : Sanja Radosavljević 6, Marija Laništanin 5, Emilija Lazić 4, Katarina Bojičić 3, Andela Janjušević 3.

Poljska : Karolina Kochaniak-Sala 6, Monika KobyliŃska 4, Magda Balsam 4, Sylwia Matuszczyk 2, Dagmara NocuŃ 2, Emilia GaliŃska 1, Mariola Wiertelak 1, Aleksandra Rosiak 1, Adrianna Górna 1.