Igra bolja, ali bodova nema: Budućnost poražena i od Ferencvaroša - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Igra bolja, ali bodova nema: Budućnost poražena i od Ferencvaroša

Igra bolja, ali bodova nema: Budućnost poražena i od Ferencvaroša

Ni najbolje izdanje ove sezone nije bilo dovoljno za prvi bod u Ligi šampiona – iako su pružile veoma jak otpor Ferencvarošu, čak i vodile u 40. minutu, rukometašice Budućnost Bemaxa su doživjele i šesti poraz u elitnom takmičenju.

U „Bemax areni“ je bilo 30:26 (13:13) za mađarski tim, koji je ritmom, rotacijama i kvalitetom slomio otpor uporne domaće ekipe.

Početak je bio za brigu – jeste Ivona Pavićević pogodila već poslije 30-ak sekundi, ali je tim iz Budimpešte veza pet golova i natjerao Bojanu Popović da već na isteku 7. minuta traži tajm-aut.

Problem je stvarala i Kinga Janurik, koja je do tada odbranila pet šuteva, ali je Budućnost našla rješenje za nju i u 17. minutu, nakon dva vezana pogotka Valerije Maslove iz sedmerac, izjednačila na 7:7.

Gošće su opet stekle osjetnu razliku (11:8), ali su se „plave“ opet razigrale u finišu poluvremena i preko Ilde Kepić dva puta stizale do izjednačenja (12:12 i 13:13).

Budućnost je u nastavku dva puta vodila (16:15 i 17:16), a onda pomalo i nesrećno izgubila priključak, kada su šutevi Matee Pletikosić i Ilde Kepić od prečke udarali u leđa Kingu Janurik i ostajali van gola, što je omogućilo FTC-u da ode na tri razlike (23:20).

Popovićeva je uzela tajm-aut, pokušala napadima sedam na šest, pa je prišla na 25:24 i 26:25.

Nije, međutimm bilo snage i svježine da se ostane u igri, pa su Anđela Malestajn, Greta Marton i Katrin Klujber novom serijom 3:0 povisile na 29;25 na dva i po minuta do kraja i riješile sve dileme.

BUDUĆNOST BEMAX – FERENCVAROŠ 26:30 (13:13)

Podgorica – „Bemax arena”. Gledalaca: 250. Sudije: Duplij i Poberdina (Ukrajina). Sedmerci: Budućnost Bemax 9 (8), Ferencvaroš 3 (1). Isključenja: Budućnost Bemax 10, Ferencvaroš 6 minuta.

Budućnost Bemax: M. Marsenić, Babović (sedam odbrana i dva sedmerca), J. KADOVIĆ (tri odbrane), Ćorović, MITROVIĆ, PLETIKOSIĆ 7 (5), Zrnić, G. Marsenić, BRNOVIĆ 5, BULATOVIĆ 1, MASLOVA 5 (2), Anđušić, N. Kadović, PAVIĆEVIĆ 5, Kepić 2 (1), Vukčević 1.

Ferencvaroš: JANURIK (12 odbrana i sedmerac), Biro, Balai, Sučanski, Čisar-Sekereš, Kišfaludi 1, Haršfalvi, ŠTOLE 1, Kovač, BELK 4, MARTON 4, MALESTAJN 9 (1), Klujber 7, Seleši-Začik 4, BENKE, GRBIĆ.

Izvor: Vijesti.me/Nikola Nikolić