Prokockale plus devet na debiju novog trenera: Tragičan poraz Krimovki od prvaka Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Prokockale plus devet na debiju novog trenera: Tragičan poraz Krimovki od prvaka Evrope!

Delovalo je da će debi  Nataše Derepasko biti bajkovit, međutim, Krimovke su doživele očekivan, ali jako bolan poraz od prvaka Evrope na svom terenu. Iako je tokom prvog poluvremena zaostajao čak devet golova, Vajpers Kristiansand je slavio u Ljubljani 26:27 (16:10).

Već u prvoj utakmici na klupi slovenačkog prvaka, Derepasko je imala najtežeg mogućeg protivnika. Počelo je nestvarno dobro, „Tigrice“ su vodile sa 15:6, na poluvremenu 16:10, ali je tim iz norveške napravio ogroman preokret.

Vajpers je do odlaska na odmor smanjio na minus šest, da bi početkom nastavka potpuno preokrenuo utakmicu serijom 10:1. Od vođstva 18:12, Krim se za 10 minuta našao u zaostatku 19:22. Domaćim rukometašicama je ostalo snage za još jedan nalet, serijom 3:0 u samoj završnici prišle su na 25:26, ali je pogodak nezaustavljive Nore Merk, dvadeset pet sekundi pre kraja, otklonio poslednju dilemu.

Čudesna Norvežanka bila je najefikasnija sa 11 golova, Čehinja Knedlikova je dodala šest za pobednika, dok je kod Krimovki najbolja bila Tjaša Stanko sa šest pogodaka, dva manje od Lekić i Varagić.

Nakon šest kola u grupi B DELO EHF Lige šampiona, Krim je ostao na jednoj pobedi uz pet poraza, dok Vajpers ima polovičan učinak – po tri trijumfa i poraza.

KRIM MERCATOR-VIPERS 26:27 (16:10)

Krim Mercator: Jurič, Stanko 6, Sercien Ugolin 2, Pineau 3, Žabjek, van Kreij, Arenhart, Posavec, Klemenčič, Ljepoja 2, Varagić 4, Gomilar Zickero, Krpež Šlezak 3, Risović, Lekić 4, Svetik 2.
Vipers: Pedersen, Dahlum, Mørk 11, Jonassen 4, Gulldén 2, Hoeve, Lunde, Tchaptchet Defo, Dahl 2, Tomac 1, Tomori, Naes Andersen 1, Debelić, Knedlikova 6, Jerábková.

7-metrovke: Krim Mercator 4 (2), Vipers 4 (3)
Izključitve: Krim Mercator 10 minut, Vipers 6 minut