Loš start odveo Crnogorke u poraz od Rusije - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Loš start odveo Crnogorke u poraz od Rusije

Loš start odveo Crnogorke u poraz od Rusije

Olimpijske vicešampionke su opravdale ulogu favorita – Rusija je slavila 31:25 (18:10), a „Lavice“ doživele četvrti poraz u pet mečeva na Svetskom prvenstvu u Španiji.

U meču koji nije imao rezultatski značaj za balkansku selekciju, jer su šanse za četvrtfinale izgubljene porazom od Srbije, pobednik se mogao naslutiti već nakon uvodnih deset minuta. Bilo je evidentno da Ruskinje imaju mnogo veći motiv i kvalitet od izabranica selektorke Bojane Popović, pa su slavile kao i u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

Rusija je počela furiozno, povela sa ogromnih 8:1, i praktično do kraja rutinski odradila posao. U drugom poluvremenu je viđeno mnogo bolje izdanje crnogorskog tima, ali je bilo kasno da bi se bilo što promenilo.

Samo tri igračice su zatresle mrežu protivnka u prvih 30 minuta – Radičević šest, Mugoša i Malović po dva, odbrana nije bila na nivou, o čemu najbolje svedoči čak 18 primljenih golova.

Rusija je prvi put do dvocfirene prednosti stigla u 43. minutu, kada je Managarova iz kontre pogodila za 24:14. Bilo je i „plus 11“ (27:16) u 48…

Jovanka Radičević i Tatjana Brnović postigle su po sedam golova, dok je Đurđina Malović postigla tri. Ljubca Nenezić je imala 11 odbrana, uključujući i sedmerac, a postigla je i jedan gol.

Montenegro – RHF 25-31 (10-18)

Montenegro: Tatjana Brnovic 7, Jovanka Radicevic 7, Durdina Malovic 3, Dijana Mugosa 2, Itana Grbic 2, Ljubica Nenezic 1, Dijana Ujkic 1, Sanja Premovic 1, Ivona Pavicevic 1.

RHF: Olga Fomina 6, Antonina Skorobogatchenko 6, Karina Sabirova 5, Veronika Nikitina 4, Polina Gorshkova 3, Yaroslava Frolova 3, Iuliia Managarova 2, Elena Mikhaylichenko 1, Ekaterina Ilina 1.