Crna Gora bolja od Kuvajta u prvoj pripremnoj utakmici - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Crna Gora bolja od Kuvajta u prvoj pripremnoj utakmici

Crna Gora bolja od Kuvajta u prvoj pripremnoj utakmici

„Lavovi“ su ostvarili pobedu u prvoj od dve prijateljske utakmice koje će odigrati ove sedmice protiv Kuvajta, a u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u januaru. Susret u Podgorici završen je pobedom domaćina 29:27 (13:14).

Duel koji je bio izjednačen u prvom poluvremenu ,tokom kojeg nijedan tim nije imao prednost veću od jednog gola, Crnogorci su prelomili u svoju korist sredinom drugog poluvremena.

Branko Vujović i Mirko Radović bili su najefikasniji sa po pet golova, dok su Filip Vujović, Stevan Vujović i Vasko Ševaljević postigli po tri.

Dva puta u strelce su se upsiali Balša Čejović, Nemanja Grbović, Vuk Lazović i Božidar Simić, a mrežu Kuvajta po jednom su zatresli Jovan Abramović i Božo Anđelić.

Problem za stručni štab mogla bi da predstavlja povreda potkolenice koju je krilo Filip Vujović doživeo početkom drugog poluvremena. Srećom, nije prelom u pitanju, ali će morati da miruje sedam do 10 dana, nakon čega će se priključiti pripremama reprezentacije za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora i Kuvajt novi međusobni duel odigraće u petak u 19 sati u dvorani „Verde“.