Negativan klupski rekord: Budućnost ubedljivo poražena u Bukureštu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Negativan klupski rekord: Budućnost ubedljivo poražena u Bukureštu

Negativan klupski rekord: Budućnost ubedljivo poražena u Bukureštu

Vrlo neprijatan rezultat crnogorskih šampionki.

U okviru 9. kola gruone faze Lige šampiona, rukometašice Budućnosti poražene su od ĆSM-a u Bukureštu 44:26 (24:15). Ova utakmica će crnim slovima ostati upisana u klupskim knjigama, jer nikada u svojoj istoriji Budućnost nije primila ovoliko golova na jednoj utakmici.

Dosadašnji rekord bio je 40 protiv Valensije 1998. u polufinalu Lige šampiona.

Nokaut faza i plej-of, koji su i pre ove runde izgledali teško dohvatljivi, sada su još dalji.

Budućnost u nedelju dočekuje Debrecin, a pobeda je imperativ kako bi se sačuvala kakva-takva šansa za osvajanje šestog mesta koje vodi u osminu finala.

Meč u Bukureštu je imao i jako ružnu uvertiru za tim Bojane Popović – povredila se Adrijana Kardoso de Kastro, na poslednjem treningu joj je stradalo koleno, čeka je tromesečna pauza što znači da je za nju sezona završena.

ĆSM Bukurešt – Budućnost Bemax 44:26 (24:15)

Bukurešt – Dvorana „Polivalnte”. Gledalaca: 4.300. Sudije: D. Lončar i Z. Lončar (Hrvatska). Sedmerci: ĆSM 4 (4), Budućnost Bemax 3 (1). Isključenja: ĆSM šest minuta, Budućnost Bemax šest minuta.

ĆSM Bukurešt: Gloze (četiri odbrane), Skratvejt-Davidsen (dve odbrane), Erikson (tri odbrane), Arncen 4, Zadi 4, Neagu 7, Rotaru, Stojka, Nikolić 3, Omoregi, Flip 5, Dindiligan 5, Jensen-Estegord 3, Kobilinska 3, Ingstad 8, Pintea 2.

Budućnost Bemax: Atingre (šest odbrana), Gigerih, Marsenić 3, Marković 1, J. Vukčević 2, Godeč 3, Popović, Nijakate 6, Čališkan 1, Ivanović 5, Agović, Tomova, Kadović 1, Pavićević 4, N. Vukčević.