Podravka bez šanse u Rostovu na Donu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka bez šanse u Rostovu na Donu

Podravka bez šanse u Rostovu na Donu

U okviru poslednjeg kola DELO EHF Lige šampiona u ovoj kalendarskoj godini, Podravka Vegeta je očekivano i lako poražena na gostovanju Rostovu 34:23 (18:12).

Podsetimo, sedam dana ranije, hrvatski šampion pružio je mnogo jači otpor favoritu u Koprivnici, kada je ruski tim slavio 22:23.

Ovoga puta, neizvesnosti nije bilo, a nije ni čudo, s obzirom da je Goren Mrđen na ovo gostovanje doveo značajno oslabljen sastav, sa samo 13 igračica. Danas nije bilo Milosaljević, Ilyne, Franušić, Zadravec i Buljan.

Podravka se koliko-toliko držala do rezultata 20:16, ali je do 47. minuta razlika duplirana – 26:18.

Rostov Don: Kalinina(3), Lagina(7);Edwige 1, Managarova 4,  Sen 1, Lagerquist 4, Levsha 1, Bobrovnikova 3, Amorim 1, Frolova 7, Tazhenova, Kozhokar 2, Zelenkova, Zaadi 8, Kuznetsova 2, Borschenko. Trener: Johansson Per Andre

Podravka Vegeta: Tucaković(6), Dumanska(4); Turk, Kalaus 6, Karlovčan 2, Popović 1, Strugar, Milošević, Mugoša 4, Šenvald 1, Milić 1, Stelmakh 2, Bazaliu 6. Trener: Goran Mrđen.

Mislim da tih 11 razlike kad gledamo cijelu utakmicu nije čak ni realno. Borili se jesmo, Rostov je bio kvalitetniji, poluvrijeme 6 razlike, rezultat 18:12, ali možda je moglo biti i 15:12, 15:13. Borili se jesmo, imali smo 100 problema. Da ne ponavljamo istu priču s konferencije uoči Rostova. Došli smo bez dosta vanjskih igračica, tako da smo bili prinuđeni igrati čak s tri krila, dva pivota i jednim vanjskim. Improvizirali smo dosta, a u toj improvizaciji nismo ni bili toliko loši, ali jednostavno nismo mogli izdržati njihov ritam utakmice. Mislim da je njihova fizička moć i to što oni i u rotaciji ostaju moćni i jest donijelo ovakav krajnji rezultat. Na kraju i dalje tvrdim da je ova utakmica mogla završiti i pet ili šest razlike – rekao je trener Goran Mrđen.