Smeši se Mondijal: Srpkinje sa +9 iz Girespuna! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Smeši se Mondijal: Srpkinje sa +9 iz Girespuna!

Smeši se Mondijal: Srpkinje sa +9 iz Girespuna!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije upisala je pobedu nad Turskom rezultatom 33:24 (15:10) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Revanš utakmica zakazana je za 12. april od 18 časova u USC Voždovac gde će srpski tim imati priliku da ”overi” plasman na šampionat sveta koji se igra krajem ove godine u Švedskoj, Norveškoj i Danskoj.

Impresivnu partiju imala je Sanja Radosavljević koja je sa devet postignutih golova bila ubedljivo najefikasnija igračica srpskog tima. Uz nju su se istakle i najiskusnije igračice koje će u revanšu na Banjici igrati svoje oproštajne minute u dresu Srbije – Stoiljković (3) i Lavko (4), ali i mlada Dunja Tabak (4). Kristina Graovac je zabeležila četiri intervencije, a Jelena Risović tri, dok su golmani TurskeSelen Akalin i Halime Islamoglu potpuno podbacile, ostvarivši tek po dve odbrane.

Srpkinje su se prvi put  odlepile u finišu prvog poluvremena, kada su napravile seriju 4:0 i otišle na osetnih pet golova prednosti, a kada su se početkom nastavka odvojile na 24:15, jasno je bilo da će doneti lepu prednost iz Turske. Maksimalno je bilo plus deset – 31:21.

Revanš meč se igra u sredu od 18 časova na Banjici.