SP 2023: Dvadeset minuta slobodnog pada - Nemice ostavile Srbiju na -10 - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SP 2023: Dvadeset minuta slobodnog pada – Nemice ostavile Srbiju na -10

SP 2023: Dvadeset minuta slobodnog pada – Nemice ostavile Srbiju na -10

Reprezentacija Srbije zabeležila je još jedan poraz na Svetskom prvenstvu 2023. Tim Uroša Bregara postojao je na terenu nekih četrdesetak minuta u okršaju sa selekcijom Nemačke 21:31 (13:14) koja je ovom pobedom izborila plasman u četvrtfinale turnira u Danskoj. Srpkinjama ostaje meč sa Japanom u ponedeljak od 15.30 časova, a u zavisnosti od pobede ili poraza u konačnom plasmanu bi mogle da se nađu od 18. do 22. mesta što će biti najlošiji plasman u istoriji našeg rukometa.

Po već viđenom scenariju, postava u kojoj su glavnu reč vodile Jovović, Janjušević i Bojičić, imala je snage za jedno poluvreme. U nastavku igre, posle vođstva 15:14 usledio je pad koji je selektor Bregar pokušao da zaustavi tajm-autom pri rezultatu 16:18. Ne da nije uspeo, nego su se tim i taktika raspali u narednih desetak minuta, u kojima su Bolk i drugarice došle do +10 i overe plasmana u četvrtfinale. Vukajlović i Veličković nisu uspele da se nametnu kao zamene za Jovović i Lazić, stala je odbrana, trčanje u fazu odbrane prestalo je da postoji, sve ono što je potrebno da bi se igrao ozbiljan rukomet.

Na kraju je poraz od deset golova, najubedljiviji na ovom turniru, bio odraz viđenog na terenu…

Najefikasnija u srpskom sastavu bila je Jovana Jovović sa šest golova, dok je kod pobednica Antje Dul postigla pet.