SPU19: Hrvati se zagrijali protiv Angole, Furija za 1. mjesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva SPU19: Hrvati se zagrijali protiv Angole, Furija za 1. mjesto

SPU19: Hrvati se zagrijali protiv Angole, Furija za 1. mjesto

Milan Krasić

Kao što su najavili nakon uvjerljive pobjede nad Argentinom, hrvatski su kadeti nastavili s uvjerljivim pobjedama, dobili Angolu 39:25. Pravi pristup na početku utakmice ponovno nije izostao, a angolska je reprezentacija uspjela doći do vodstva jedino u trećoj minuti, kada na Vidin pogodak odgovaraju s dva uzastopna. No, nakon toga Hrvatska radi seriju 7:0 na krilima Mihića (4 pogotka u tom razdoblju, ukupno 10) i Mrakovčića (3 pogotka u tom razdoblju, ukupno 4 uz isto toliko asistencija) i praktički ponovno u prvih 10 minuta duela rješava pitanje pobjednika.

– Znali smo da će ova utakmica ići u tom smjeru, ako joj pristupimo kvalitetno. Dobro nam je poslužila kao priprema za Španjolce, uspjeli smo se dodatno uigrati – smatra desni krilni Ivan Vida, strijelac tri gola.

Posljedica dobre igre u prvom dijelu bila je ponovno ogromna prednost Hrvatske od 13 pogodaka (20:7) do odmora. U nastavku susreta Ćurak mijenja veći dio svoje postave te se utakmica do kraja pretvara u odrađivanje posla, što se itekako osjetilo u igri.

– Dosta smo se opustili u nastavku utakmice, glavama smo već počeli gledati prema Španjolskoj – smatra Vida.

Najviše se to osjetilo na (ne)funkcioniranju obrane koja je u nastavku utakmice primila čak 16 pogodaka, unatoč fantastičnih 9 obrana Mudrinjaka (ukupno vratari 18 obrana) u posljednjih 20 minuta susreta. Ali, i uz tako poroznu igru pred svojim vratima, Ćurkova ekipa uspijeva održati rezultatsku distancu iz prvog poluvremena te privesti mirno utakmicu kraju, iako je Angola pokušala poremetiti ritam igre prelaskom na igranje vrlo duboke zonske obrane. Na kraju 39:25 u korist Hrvata – slijedi Španjolska protiv u dvoboju koji će direktno odlučiti pobjednika skupine.

hrvatska_94.jpg1

Čeka nas teška utakmica protiv njih. Maksimalno ih respektiram kao protivnika, ali vjerujem u našu pobjedu – poručio je vratar Mudrinjak uoči sutrašnjeg ogleda.

Hrvatska je i prošle godine na Europskom prvenstvu u Austriji na početku natjecanja odmjerila snage sa Španjolcima te pobijedila 40:35, iako je na poluvremenu gubila 17:15. Od tada su Španjolci promijenili izbornika (Francha zamijenili Martinezom) i obrambenu formaciju, Hrvati također izbornika (Zrnić zamijenjen Ćurkom) i bit će zanimljivo vidjeti kakav je novi odnos snaga na terenu.

– Uz svoju igru, mislim da smo poprilično konkurentni za osvajanje medalje – zaključuje hrvatski vratar o mogućim dosezima reprezentacije.