BUGOJNO 2016: Hrvatska preko Srbije do finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Hrvatska preko Srbije do finala

BUGOJNO 2016: Hrvatska preko Srbije do finala

Reprezentacija Hrvatske igraće u finalu turnira „RUkomet je moja budućnost“ sa Poljskom od 16.30 u nedelju. Hrvati su u polufinalnom duelu u drugom poluvremenu slomili otpor Srbije 38:29 (17:17)

SRBIJA – HRVATSKA 29:38 (17:17)
Bugojno
Sudije: Konjičanin / Konjičanin
Srbija: Jandrić 17 odbrana, sedmerac, Trnavac, Petrović 5/5, Vignjević , Mijatović 4/12, Milenković 4/4, Radivojević , Slavuljica , Bubić ,Tomić, Ivanović 7(2)/15 ,Došen 1/1, Milić, Antić, Milutinović 3/6, Stojanović 5/9
Hrvatska: Šutalo šest odbrana, sedmerac, Ereš šest odbrana, Jurman 0/2, Lučić 3(1)/6, Malec 0/1, Koncul 3/5, Grabovac 3/3, Vujević 0/1, Šarac 4/9, Jaganjac 9(1)/14, Vusić 4/4, Špruk 3/7, Gaća 1(1), Fiala 5/5, Turčić 3/6
IGRAČ UTAKMICE: Todor Jandrić (Srbija) / Halil Jaganjac (Hrvatska)
SEMAFOR: 1:5 (6.) 5:7 (12.) 8:8 (17.) 12:12 (21.) 15:14 (25.) 16:17 (30.) 19:20 (36.) 20:25 (41.) 21:28 (44.)24:29 (46.) 26:31 (51.) 28:34 (56.)

Odličan start Hrvatske predvođene Halilom Jaganjcem koji je Hrvatsku doveo do 5:1, pratio je odgovor Srbije, koja je sa raspoloženim Mijatovićem uspela da se vrati u meč već do 7:5 u 12. minutu. Ređali su se ubitačni napadi sa jedne i druge strane, a prvo izjednačenje je višeno u 17. minutu kada je Luka Milutinović pogodio za 8:8.

Do poluvremena je viđena ujednačena borba u kojoj su prednjačili Vusić sa jedne, odnosno, Ivanović i precizni Petrović sa druge strane.

Prvo i jedino vođstvo Srbije viđeno je u 25. minutu kada je Luka Stojanović pogodio za 15:14, a na odmor se otišlo sa 17:17.
Široka rotacija hrvatskog tima počela je da pravi razliku na terenu u drugom delu. Izabranici trenera Luke Panze su do 37. minuta napravili +4 – 23:19, kada je trener orlića Aleksandar Savić zatražio tajm-aut.

Srpska generacija nije uspela da se vrati u meč, iako je imala veoma raspoloženog Todora Jandrića između stativa. Hrvati su koristili svaku priliku da kazne tehničke greške srpskog tima. Poslednji priključak je viđen u 51. minutu pri rezultatu 31:26, a u samoj završnici je ekstratalentovani Halil Jaganjac sa četiri gola učinio da razlika na kraju bude i veća nego što je to bio realan odnos snaga na terenu…

Todor Jandrić, golman srpskog tima:

• Bila je ovo napeta utakmica. Odigrali smo dobro prvo poluvreme. U drugom delu napad je bio lošiji, uhvatili su nas na par kontri. Pokušali smo da stignemo, ali razlika je bila prevelika.