Balkan Handball

BUNDESLIGA: Kil na krilima Landina slomio lidera

Šta je za vas savršen dan za golmane? 10 pravovremenih odbrana, od čega su dva penala? Mnogi poznavaoci rukometa bi se složili sa ovom konstatacijom, ali ne i oni ljudi koji su u nedelju imali prilike da posmatraju derbi 13. kola nemačke Bundeslige izneđu Kila i Hanovera – bilo je 32:23 (17:12).

Izabranici Filipa Jihe su se postarali da dugo čekan meč nema epitet derbija već nakon 10-ak minuta, kada je na semaforu dupke pune Šparkase dvorane stajalo 8:2 u korist domaćina. Prednost Kila je rasla iz minuta u minut, a u 25. Harold Rajnkind je doneo „+9“. Jedini dobar trunutak u igri ekipe koju sa klupe predvodi Antoni Karlos Ortega jeste finiš prvog poluvremen, kada je Hanover napravio seriju 4:0, te prednost domaćih smanjio na 17:12.

Ali sve ovo može da ostane po strani, jer je centralna figura nedeljnog popodneva na severu Nemačke bio Landin Jakobsen. On je već u prvom poluvremenu nagovestio da je veoma raspoložen, pošto je nakon 30 minuta igre imao 11 odbrana. Utakmicu je završio sa neverovatne 22 intervencije, odnosno bio je na 50% odbranjenih šuteva.

Preslikana situacije viđena je i u drugih 30 minta. Kil je igrao, „rešetao“ iz svih pozicija, a ulogu nemih posmatrača rapsodije „Zebara“, uzeli su rukometaši u zelenim dresovima.

Na kraju, pored sjajnog Landina (22 odbrane), treba istaći da je u šuterskom smislu najraspoloženiji bio Rajnkind sa devet golova. Sa druge strane, Ugalde je postigao četiri.

Kada je reč o ostalim rezultatima, iznenađenje je viđeno u Geipingenu gde je Balingen odneo bodove 32:26 (14:15). Ludvigshafen je u meču sa izuzetno malim brojem golova bio bolji od Nordhorna 19:12 (13:5), dok je Bergišer kao gost savladao Štutgart 31:25 (17:14).

Još proteklog četvrtak je Flensburga u pomenutom 13. kolu nadigrao Lemgo 28:17 (13:9). Minden je poražen kod kuće od Melsungena 29:27 (15:13), dok je pobedu upisao rajn Neker leven na gostovanju Lajpcigu 29:28 (15:16).