RASTURANJE: "Orlići" pregazili Francuze i došli na korak od polufinala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan RASTURANJE: „Orlići“ pregazili Francuze i došli na korak od polufinala!

RASTURANJE: „Orlići“ pregazili Francuze i došli na korak od polufinala!

Juniorska reprezentacija Srbije, nalazi se na korak od plasmana u polufinale Evropskog prvenstva u Austriji. Izabranici selektora Aleksandra Brkovića, izborili su i treću ubedljivu pobedu u nizu savladavši Francusku 30:20 (17:8). U duelu sa mladim „ekspertima“ na terenu je bio samo jedan tim – Srbija. Od samog starta, sjajna odbrana sa Milosavljevim na golu, pravila je ogromne probleme „Trikolorima“ koji su posle uvodnih 7:3 u 11. minutu, tajm-autom pokušali da se vrate u život.

To im nije pošlo za rukom, već su Đukić, Mladenović, Beloš i Radovanović nastavili da rešetaju njihovu odbranu. Više od deset minuta bez gola, rezultiralo je i sa velikih +9 na kontu Srbije – 14:5, sedam minuta pre kraja prvog dela. Tako stečenu prednost, „orlići“ su uspeli da zadrže do kraja poluvremena, a u drugom delu, rutinskom partijom dođu do velika dva boda u borbi za plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Najefikasniji na meču bio je Nemanja Mladenović sa sedam golova, koji je doživeo i potres mozga, pa je posle meča otišao na preglede u lokalnu bolnicu. Darko Đukić je postigao šest, a Beloš pet golova.

Poslednji meč u grupi glavne faze Srbija igra sa Španijom u sredu od 16 časova.