SEHA: Vardar nastavio po tradiciji, Gorenje ispraćeno sa -13 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardar nastavio po tradiciji, Gorenje ispraćeno sa -13

SEHA: Vardar nastavio po tradiciji, Gorenje ispraćeno sa -13

PIŠE: UROŠ SAMARDŽIĆ

Kao što je već dobro poznato, sedmo izdanje regionalnog takmičenja startovalo je protekle nedelje, dok je u drugom kolu Vardar nastavio po starom, da pobeđuje. Nova „žrtva“ izabranika Raula Gonzalesa ovoga puta bila je ekipa Gorenja, koja je u dvorani Jane Sandanski poražena 32:19 (12:11)

Iako je Vardar već u 11. minutu imao prednost 6:1, Gorenje se nije predavalo i do poluvremena je uspelo da skoro potpuno anulira prednost domaćina, tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 12:11. Gost je u uvodnim minutima drugog dela igre nastavio da stvara probleme šampionu SEHA GAZPROM lige, ali je potom usledio sjajan period u igri Vardara, koji je u 41. minutu konačno uspeo da stigne do nešto osetnije prednosti – bilo je 21:14.

U istom ritmu, izabranici Raula Gonzalesa koji su na ovom meču igrali bez povređenog Luke Cindrića odnosno Rogerija Moraesa, priveli su meč kraju, kada su stigli i do maksimalne prednosti od 13 golova. Vardar je tako zabeležio drugu pobedu u takmičenju, nakon što su u prvom kolu u derbiju Makedonije bili bolji od Metalurga. Sa druge strane, vicešampionu Slovenije, ovo je drugi poraz pa će Željko Babić morati da menja nešto u igri svog tima, kako bi  pokušao da se domogne FINAL4 regionalnog takmičenja.

Kod Vardara, Čupić je postigao pet golova, Makeda četiri, a u redovima Gorenja, Brumen je brojao do 6.

Celje neprikosnoveno vlada Slovenijom – Meškov pao u Prešovu

Ljubitelje rukometa, već u sredu očekuju novi dueli u SEHA GAZPROM ligi, a na programu su tri susreta. U 17:15 očekuje nas okršaj između Tatrana  i PPD Zagreb, termin od 19 časova, rezervisan je za duel Celje – Meškov Brest, dok dan zatvara Dinamo iz Pančeva koji će na premijeri pred domaćom publiko ugostiti Metalurg. Sve duele možete pratiti uz direktan prenos na Areni Sport 1.