Balkan Handball

SEHA: Vojvodina savladala Metalurg

Novosadska Vojvodina savladala je skopski Metalurg 31:30 (15:17) za četvrtu pobedu u SEHA Gazprom ligi. Srpski šampioni došli su tako na deobu šestog mesta sa beloruskim Meškovom iz Bresta nakon devet odigranih kola u regionalnom takmičenju.

Tim Borisa Rojevića vratio se „iz mrtvih“ posle -7 (8:15) u 21. minutu duela u hali „Slana bara“. Vodili su gosti i 17:20 u 34. minutu, kada je krenula serija domaćih koji su u 44. minutu preokrenuli golom Stankovića na 24:23. Do kraja viđena je borba gol za gol u kojoj su Novosađani došli golom Duška Čelice (7) u poslednjem minutu.

Kod pobednika Miloš Grozdanić je meč završio sa osam golova (6/6 sa linije 7 metara), dok je Slovenac Špende (7) još jednom pokazao da je pravo pojačanje za Metalurg.

1. Vardar 9 7 0 2 268:235 21

2. Nexe 9 7 0 2 250:225 21

3. PPD Zagreb 9 7 0 2 237:213 21

4. Presov 9 6 0 3 257:220 18

5. Steaua Bucuresti 9 5 0 4 243:252 15

6. Meshkov Brest 9 4 0 5 274:270 12

7. Vojvodina 9 4 0 5 225:236 12

8. Zeleznicar 9 3 0 6 236:265 9