SEHA: Tatran iznenadio Meškov u Brestu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Tatran iznenadio Meškov u Brestu!

SEHA: Tatran iznenadio Meškov u Brestu!

Nakon trijumfa u Istanbulu na startu EHF Lige šampiona, Tatran Prešov je u samo par dana zabeležio još jednu vrednu pobedu na gostovanju – u meču četvrtog kola SEHA Gasprom lige, izabranici Slavka Goluže savladali su Meškov Brest u Belorusiji 32:28 (16:16), i tako naneli prvi poraz tom timu u aktuelnoj sezoni.

Nije delovalo da će tako biti na samom početku meča, kada je domaćin poveo sa 5:2 i 6:3. Ipak, slovački prvak je umeo da odgovori i izjednači, a potom i da održava egal sve do polovine drugog poluvremena. Meškov Brest je najčešće imao minimalnu prednost ali nije uspeo da se odlepi, a onda je usledio period od 45. do 50. minuta kada je Tatran predvođen Butorcem stekao prednost od 26:23 Gosti su bez problema tu prednost sačuvali do kraja i stigli do druge pobede u regionalnom takmčenju.

Bruno Butorac je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa sedam golova, a po pet su dodali Čip, Hrstka i Lašajne. Kod domaćina, najbolji je bio Šime Ivić sa pet golova uz samo jedan promašaj. Po četiri su dodali Škurinski, Poteko i Đukić.

Posle ovog meča, Meškov ima skor od tri pobede i jednog poraza, a Tatran polovičan uspeh – po dva trijumfa i poraza. U ovom trenutku, jedini maksimanlni su Vardar i Nexe sa po tri pobede.

Branilac titule će u utorak od 20.15 igrati protiv Steaue (snimak na Tv ArenaSport 2 od 23.00).